"Broadcast DVR Server" yüksek RAM tüketimi sorunu nasıl çözülür?

Windows 10 yüklü laptopumda görev yöneticisine baktığımda "broadcast dvr server" diye birşey var ve sürekli RAM ve CPU yiyor. Bunun bir çözümü var mı? Ne işe yarıyor? Nasıl kapatabilirim?

bozkurt0019 bozkurt0019 (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Broadcast DVR Server​ nedir?
    Broadcast DVR Server​,
    Windows 10 için Xbox uygulamasının oyun kayıt servisidir. Broadcast DVR Server​'ın yüksek bellek ve işlemci gücü kullanmasının nedeni oyunlara girdiğinizde otomatik olarak kaydı başlatmasıdır. Bu yüzden oyun oynadığınız süre içerisinde başka işlem yapmak istediğinizde Broadcast DVR Server​'ın yüksek CPU, RAM ve HDD kullanımı yüzünden yavaşlama yaşayabilirsiniz.

    Windows 10 için "Broadcast DVR Server​ yüksek ram tüketimi" sorunu çözümü

    1. Başlat'ı açın ve "Xbox" uygulamasını aratın.
    2. Ardından "Xbox" uygulamasına giriş yapın.
    3. Ardından sol taraftaki menüden "Settings"e tıklayın.
    4. Açılan "Settings" sayfasında üst menüden "Game DVR" bölümüne girin.
    5. "Game DVR" sayfasına girdiğinizde "Record game clips and screenshots using Game DVR" seçeneğini pasif hale getirin.

    Tüm bu adımların ardından  "Broadcast DVR Server​ yüksek ram tüketimi" sorununuz çözülecektir.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

      birde sistemim bostayken bilgisayar donuyor  ve yavas yavas kendine geliyor acık tüm proogramlar oyunlar donuyor ve hata veriyor

      bozkurt0019 bozkurt0019 (5)
      8 yıl önce cevaplandı

      • size ne kadar teşekkür etsem azdır çok sağolun lol ile ilgili yeni baslık mı avcayım yoksa nvidia gtx950m bir ekran kartı ile fpsm yüksek ayarda 200 lerde iken artık 110 120 lerde geziyor ne yapmalıyım bozkurt0019 8 yıl önce
      • Rica ederim bozkurt. Cevabım sorununu çözdüyse onaylıyabilirsin. Böylelikle aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlarda yararlanabilir. Farklı sorunların için yeni soru açmalısın. brsozl 8 yıl önce