BtcMine virüsü nasıl temizlenir?

Tool.BtcMine.158 virüsü kendini Adobe'nin bir yazılımı gibi göstermeye çalışır.

Aşağıdaki klasörlerde, belirtilen dosya adları varsa bilgisayarınıza Tool.BtcMine.158 virüsü bulaşmış demektir.

  • %APPDATA%\Adobex32x\bat.bat
  • %APPDATA%\Adobex32x\winsvchost.exe
  • %APPDATA%\Adobex32x\invis.vbs

BtcMine virüsü nasıl temizlenir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Btcmine virüsü özellikle bilgisayarın GPU ve CPU gibi birimlerini fazlaca kullanarak ciddi oranda bilgisayarın performansında düşmeye sebep olur. BtcMine aktif olarak aşağıdaki dosyaları bellekte çalışır olarak tutar:

    • <SYSTEM32>\taskkill.exe' /im winsvchost.exe
    • '<SYSTEM32>\reg.exe' add HKCU\software\microsoft\windows\currentversion\run /v AdobeUpdate /d "wscript \"%APPDATA%\Adobex32x\invis.vbs\" \"%APPDATA%\Adobex32x\bat.bat\"" /f
    • '<SYSTEM32>\wscript.exe' "%APPDATA%\Adobex32x\invis.vbs" "%APPDATA%\Adobex32x\bat.bat"
    • '<SYSTEM32>\cmd.exe' /c ""%APPDATA%\Adobex32x\bat.bat" "

    BtcMine virüsü nasıl temizlenir?

    1. öncelikle bellekteki aktif BTCmine dosyalarını etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Bu iki işlemden sonra BtcMine virüsü bilgisayarınızdan temizlenecektir.

    murat murat (12492)