BTTray.exe - sistem hatası

bilgisayarın her açılmasına btwhidcs.DLL dosyası eksiktir diyo ne yapabilirim?

burakburak burakburak (15)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Belirttiğiniz btwhidcs.dll dosyası bluetooth adaptörünüzün sürücüsü dosyalarından biridir. Büyük ihtimal ile sürücüyü kaldırırken veya herhangi bir hata sonucu kayıt girdilerinde kalan kalıntılar yüzünden bu hata ile karşılaşıyorsunuz.

    Hatadan kurtulmak için 3 ayrı çözüm;

    1. Windows 8 ve 8.1 için "Görev Yöneticisi"nden "Başlangıç" sekmesine gelerek, BTTray.exe'yi seçerek başlangıçta açılma seçeneğini etkisiz hale getirmeniz sorununuzu çözecektir.
      Windows 7 ve önceki Windows sürümleri için ise, "Başlat/Çalıştır" bölümüne "msconfig" yazarak, "Başlangıç" sekmesi altından BTTray.exe'yi etkisiz hale getirmeniz sorununuzu çözecektir.
    2. Eğer ki sürücüyü "Denetim Masası\Program Ekle/Kaldır" bölümünden kaldırdıysanız ve bu hatayı alıyorsanız, CCleaner programı ile yapacağınız bir tarama ile kullanılmayan kayıt girdilerini temizleyip bu hatadan kurtulabilirsiniz.
    3. Eğer ki bluetooth'u kullanıyorsanız, bluetooth sürücünüzü yeniden kurmanız bu hatadan kurtulmanızı ve bluetooth'u sağlıklı bir şekilde kullanabilmenizi sağlayacaktır.
    utkubayat utkubayat (885)