Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir hatası

Windows XP  bilgisayarlarda ağ üzerindeki paylaşılan bir klasöre erişmek istediğimde PaylaşımAdı erişilemez Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir hatası alıyorum ve klasöre erişemiyorum. Ağ üzerinde paylaşılan klasörler görünüyor fakat erişmek istediğimde erişilemez. Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir hatası geliyor.

Erişilemez Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu çözüm paylaşıma açık klasöre erişim izniniz olduğu halde  Erişilemez Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir hatası alıyorsanız geçerlidir.

    Windows XP üzerinde paylaşılan klasörlerde karşılaşılan Erişilemez Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir hatasının çözümü için şu adımları uygulayın:

    1. Başlattı tıklayın daha sonra  Denetim Masası'nı tıklayın.
    2. Yönetimsel Araçlar bölümüne girin.
    3. Yerel Güvenlik İlkesi bölümüne girin.
    4. Yerel İlkeler yolunu izleyin.
    5. Güvenlik Seçenekleri'nden  Hesaplar'a gelin.
    6. Sadece konsol oturumunu açmak için yerel hesapları boş parola ile sınırla seçeneğine  iki kere tıklayın.
    7. "Devre dışı" yapın ve Tamam'a tıklayın.

    Yukarıdaki işlem sonrasında Windows XP'de paylaşılan klasörde alınan Erişilemez Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir hatası çözülecektir.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      aynı çözümü windows 8.1 için nasıl yapabilirim

      mert06 mert06 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Windows 7 ve Windows 8 için de paylaşacağım hakan 8 yıl önce

      Program kaldırımında kullanmaya çalıştığınız özellikler, şu anda kullanılmayan bir ağ üzerindedir hatası alıyorum Windows 10 çözümü nedir?

      recep59 recep59 (1)