Bu ağa bağlanılamıyor hatası

Merhaba arkadaşlar ben yurtta Wi-Fiden toreent ile indirme yaptım bir gün indirmeyi açtım okula gittim okuldan geldim bilgisayar Wi-Fiden kopmuş Wi-Fi ye tekrar bağlanmaya çalıştığım da ise bu ağa bağlanmıyor hatası veriyor ağı unuttum şifreyi tekrar girdim olmadı DNS değiştirdim olmadı bağdaştırıcıları sildim tekrar yükledim olmadı Wi-Fi driver gincelledim yine olmadı belki mac engeli koymuşlardır diye düşündüm düşük ihtimalle tabi Wi-Fi adaptör ile denedim yine bağlanmadı,
başka ağlara her türlü bağlanıyor hiç sorun yok ama bu ağa bağlanamıyorum yardım edebilir misiniz?

umutrc umutrc (13)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Sen pek çok şeyi denemişsin. Bir de şunları dene. Farklı MAC ile denediğine göre engellendiğini düşünmüyorum. Genelde MAC adresi üzerinden engelleme yapılır.

    Ben aklıma gelen çözüm önerilerimi madde madde yazayım bunları bir dene. Bu arada sorun sende olmayabilir de. Bazen modemin kapatılıp açılması sorunu çözer. Bu ağa bağlanılamıyor  hatası o kadar genel bir hata ki sorunun tek bir sebebi olmuyor. Ama senin modeme erişimin olmadığı için modemi kapatıp açamazsın tabi.

    Bu ağa bağlanılamıyor Çözüm 1:

    1. Aygıt yöneticisine git. (devmgmt.msc)
    2. Ağ bağdaştırıcıları altında WiFi adaptörünü bul ve özelliklerine gir.
    3. Daha sonra gelişmiş seçmesini tıkla.
    4. 802.11n/ac Kablosuz ağ Modu seçeneğini bul ve değer Devre dışı seç.

    Kablosuz ağ adını değiştirmek, modeme girip frekansını denemek diğer yöntemler ama sen bunları yapamazsın. Bu  yazdıklarım kendi evinde, iş yerinde bu sorunu yaşayanlar için.

    Bu ağa bağlanılamıyor Çözüm 2:

    Bazen ağ değerlerini resetlemek çözüm sağlayabiliyor. Komut istemini yönetici olarak çalıştır. Daha sonra komut isteminde şu komutu uygula

    netsh winsock reset

    Bilgisayarı yeniden başlat ve ağa bağlanmayı dene.

    Bunları dene aklıma gelen başka yöntemler de var. Olmadı onları da yazarım.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Verdiğiniz çok değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederim şu an yurtta değilim gittiğimde deneyince ilk bulguları sizlerle paylaşacağım. İyi günler efendim. umutrc 4 yıl önce

    Benim düşüncem şu internetlerde kullanıcı sınırı var ve o sınır şu anda dolu sen de internete giremiyorsun.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Mantıklı ama ben Farklı mac ile deneyince yine bağlanmıyor yani kotayı mac adresine koymuşlardır en fazla bence umutrc 4 yıl önce

    Seni engellemişler bu yüzden giremiyorsun anladılar tabi Torrent'den o kadar GB yediğini, trafiği sınırladılar.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler yorumunuz için, internetten engelleme mac engeli oluyor diye biliyorum daha önce engel yediğim Wi-Fi den wireles adaptörü kullanarak yani Farklı mac adresi ile bağlantı sağlıyordum ama bunda olmadı maalesef umutrc 4 yıl önce

    -1

    KABLOSUZ BAĞLANTIDA SORUN VARDIR BEN MASAÜSTÜ BİLGİSAYARDA WFİ ÇIKARIP TAKIYOM BAZEN BAZEN DE RESET YAPIYOM ÇALIŞIYOR

    andromobil andromobil (74)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim fakat yurt interneti oldu için dışarıdan modeme ulaşma imkanım maalesef yok umutrc 4 yıl önce
    • @alattin. Arkadaşımız türkçeyi katletmiş okurken içim acıdı :/ hydra 4 yıl önce
    • @andromobil büyük harf ile yazman hiç hoş görünmüyor. Cevaplarında özenirsen iyi olur. Aksi halde yaptırım uygulamak zorunda kalacağım. murat 4 yıl önce
    • @hydra bildilendirme için teşekkürler. Özelden uyardım. alattin 4 yıl önce