Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu

Windows 10 kurulum aracı ile temiz kurulum yapmak istediğimde, Windows 10 kurulumu sırasında;
Windows 10 kurulumu
Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu
Ne olduğundan emin değiliz ama bu aracı bilgisayarınızda çalıştıramadık. Sorun yaşamaya devam ederseniz,
müşteri desteğine başvururken hata kodunu bildirin. Hata kodu: 0X80070456 - 0xA0019

hatası alıyorum.  Windows 10 Media Creation Tool / Windows 10 medya yaratma aracı ile bu hatayı alıyorum.

Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu
    Ne olduğundan emin değiliz ama bu aracı bilgisayarınızda çalıştıramadık. Sorun yaşamaya devam ederseniz,

    müşteri desteğine başvururken hata kodunu bildirin. Hata kodu: 0X80070456 - 0xA0019 hatasının çözümü:

    Windows 10 kurulumu yaparken bu hatayı alıyorsanız, kurulum dosyaları hatalı ya da eksik indiriliyor demektir.  Windows 10 bu sebepten Windows 10 kurulumunu gerçekleştiremiyor. Hatanın çözümü için şunları yapın:

    1. C sürücüsüne gidin.
    2. C: sürücüsünde $windows.~WS ve  $windows.~BT klasörlerini silin.
    3. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Windows 10 medya oluşturma aracını çalıştırın.
    5. Windows 10 medya oluşturma aracı yoksa buradan indirin.
    6. Windows 10 kurulumu ya da yükseltmesi yaparken benim önerim ISO olarak Windows 10 kurulumunu indirmeniz ve USB bellek üzerinden Windows 10 kurulumunu yapmanız. Diğer seçenek USB FLASH sürücü seçeneği daha fazla hata verebiliyor.
    7. ISO dosyası üzerinden Windows 10 kurulumunu gerçekleştirin. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız:
      Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

    ISO dosyası ile Windows 10 kurulumunu hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

    murat murat (12492)