Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu

Windows 10 medya oluşturma aracında Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğine tıklayıp ileri butonuna basınca şu hatayı gösteriyor:

Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu

Ne olduğundan emin değiliz ama bu aracı bilgisayarınızda çalıştıramadık. Sorun yaşamaya devam ederseniz,
müşteri desteğine başvururken hata kodunu bildirin. Hata kodu:
0x8007139F - 0x20016

Karşılaştığım hatanın ekran alıntısı şu şekilde:

C: sürücüsündeki $WINDOWS.~BT ve $Windows.~WS klasörlerini kaldırıp yeniden denedim ama sorunu düzelmedi

0050 0050 (15)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hata kodu: 0x8007139F - 0x20016 bir şekilde Windows 10 indirme işleminin gerçekleşmediği, indirme sırasında hata olduğunu ifade ediyor.

    Hataya sebep olan Firewall, antivirüs benzeri bir program olabilir. Benim çeşitli denemelerim sonucunda en sağlıklı kurulum yönteminin ISO indirmek olduğuna karar verdim.

    Windows 10 kurulumu ya da yükseltmesi yaparken benim önerim ISO olarak Windows 10 kurulumunu indirmeniz ve USB bellek üzerinden Windows 10 kurulumunu yapmanız. Diğer seçenek USB FLASH sürücü seçeneği daha fazla hata verebiliyor.

    Ayrıca ISO indirirken mevcut lisansınızın ne olduğuna dikkat edin. Eğer Windows 8 single language üzerinden yükseltme yapıyorsanız mutlaka şu çözümümü okuyun:

    Windows Media Creation Tool Single language lisans sorunu

    ISO üzerinden Windows 10 kurmak için aşağıdaki linki takip edin:

    Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur? linkinde anlatıldığı gibi UEFI destekli Windows 10 kurabilirsiniz.

    murat murat (12492)