Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir Windows 10 hatasının çözümü nedir?

Merhaba, ben bu sabah Zula hilesi indirdim siteden, setubu kurdum bilgisayarı yeniden başlattı, sonra Windows uyarı verdi bir baktım bu aşağıdaki hatayı verdi. Gerçek zamanlı korumada kilitliydi onu virüs programıyla açtım.

SOrunu nasıl çözerim?

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Çözüm videosu: https://www.youtube.com/watch?v=QJdNCdSvX9I

    Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir Windows 10 hatasının çözümü için öncelikle bilgisayarı Malwarebytes ile taratmalısın.

    Tarama bittikten sonra kayıt defterinde

    Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\

    Yoluna git ve şu değeri sil:

    Windows Defender

    Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir Windows 10 uyarısı Windows 10 Defender ayarlarının bir uygulama tarafından kapatıldığını gösterir. Windows 10 Güvenliği bölümünde bulunan Gerçek Zamanlı Koruma, Bulut Tabanlı Koruma Otomatik Örnek gönderimi gibi ayarlar Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir uyarı mesajı ile kapatılır. Bu ayarları değiştiremezsiniz. Eğer bilgisayarınızda Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir uyarısı görüyorsanız yüksek ihtimalle bilgisayarınıza virüs bulaştı demektir. Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir mesajını kaldırmak için öncelikle bilgisayarınızda virüs taraması gerçekleştirmeli ve daha sonra kayıt defterinde bazı işlemler gerekiyor.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarında Antivirüs programı var mı Avast gibi? Genelde antivirüs programı buna sebep oluyor. Bir de özelden indirdiğin uygulamanın linkini yolla da inceleyelim. Bir video filan çekeriz.

      hakan hakan (15424)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Antivirüs olarak windows defenderden başka antivirüs yoktu. ilkaybaki16 3 yıl önce

      Bilgisayarına bulaşan virüs windows defender'e zarar vermiş gibi görünüyor.

      1.Çözüm:

      1- Bana sorarsan ilk olarak bilgisayarını Mallwarebytes ve Hitmanpro ile tara ve çıkan virüsleri sil.

      2- Bilgisayarındaki virüsleri temizledikten antivirüs programlarını temizle ve sonra CMD'yi yönetici olarak aç ve şu komutu gir.

      REG DELETE “HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender” /v DisableAntiSpyware

      3- Bu komutu girdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

      2.Çözüm:

      1- CMD'yi yönetici olarak aç.

      2- CMD'yi açtıktan sonra şu komutları yaz.

      • net user administrator /active:yes

      3- Bu komutu girdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.​​​​​​​

        darkcrak darkcrak (5168)
        3 yıl önce cevaplandı

        • 2. kısmını önceden yaptım da yes no sordu bende y dedim sonrası gg tepki vermedi yani ilkaybaki16 3 yıl önce
        • Virüsleri temizledikten sonra yapacaktın bu yöntemi @ilkaybaki16 darkcrak 3 yıl önce
        • Temizledikten sonra yaptım da bu programlarla değil :) ilkaybaki16 3 yıl önce

        inanır mısın aynı hileyi bugün bende salak gibi denedim biraz fazla sinirlendim heralde oyunda herneyse ben çözümü yukarıdaki abimiz paylaşmış youtubeden aynı şekilde yaptım şuanda bir sıkıntı yok ama bir sorum var bu virüsü sildik temizledik karşı tarafa bilgilerimiz çoktan gitti çünkü benim görev yöneticisinde system den baya bişi harddisk 25 MB/s de çalışıyordu heralde kopyalama işlemi yapıyordu bu saatten sonra bir sıkıntı olurmu virüsü aynı videodaki gibi temizledim güvenlik duvarlarını açtım

        sercanyvz sercanyvz (1)
        3 yıl önce cevaplandı

        • @alaattin @darkcrak ilkaybaki16 3 yıl önce
        • @ilkaybaki16 buyur darkcrak 3 yıl önce
        • Virüsler bilgisayarına bulaştığı zaman bilgisayarına zarar vermeye çalışıyor ve arka planda aktif şekilde çalışıyor yani bilgilerin çalınması olası fakat virüsü sildikten sonra hesaplarının şifrelerini değiştirirsen sorun yaşamazsın. @ilkaybaki16 bu senin içinde geçerli yani hesaplarının şifresini değiştirmende fayda var. darkcrak 3 yıl önce
        • Şanslısınız ki fidye virüsü bulaşmadı bilgisayarınıza @ilkaybaki16 @sercanyvz darkcrak 3 yıl önce
        • Merhaba fidye virüsü nedir bu arada ve birşey diyecegim ben virüsü 2 saat PC de tuttum sorna hemen çözümü ile sildim PC ye zarar vermiş olabilir mi 2 trojan diyordu virüs göstergesinde herneyse çünkü görev yöneticisinde Chrome açtığım zaman CPU %100 diyor yani hepmi böyle oluyordu yoksa ben virüsten sonra aşırı mi kafaya taktım zarar vermismidir işlemci r3 3100 - rx570 ekran kartı sercanyvz 3 yıl önce
        • Bu arada sürekli 100 değil ama yüksek yani sercanyvz 3 yıl önce
        • 50 nin altına düşüyor birden 80 falan oluyor CPU iyi bı işlemci yüksek çalışması virüsten sonrami oldu acaba sercanyvz 3 yıl önce
        • Hile ile gelen tüm virüsleri Malwarebytes temizleyebiliyor. Belki başka bir sorun olabilir. alattin 3 yıl önce