"Bu aygıt yazılımını yüklemek ister misiniz" uyarısı nedir?

Merhaba windows 10 kullanıcısıyım ve bilgisayarımı her açtığımda 3-4 kez reddetmeme rağmen karşıma bu soru çıkıyor

Ad: TAP Provider v9 for Private Tunnel

Yayımcı: OpenVPN Technologies, Inc.

bu yazılımı yüklemeli miyim yüklememeli miyim eğer yüklemeyeceksem bu sorunun zırt pırt karşıma çıkmasını nasıl engelleyebilirim?

sanssiz sanssiz (3)
5 yıl önce sordu

  • Ressim varmı elinde darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

TAP Provider v9 for Private Tunnel istenmeyen bir programdır, zararlı bir yazılımdır (ancak virüs kategorisinde değil). Sistemde size reklamları , formları vb gösterir, tehlikeli web sitelerine yöneltir ve bunlar giderek çoğalır, sistemin çalışmasını yavaşlatır, aksatır.

Sisteminde sıkı bir virüs ve zararlı yazılımlar taraması yapmalısın:

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

Bu taramalardan sonra zararlılar silinir, sistem daha problemsiz ve stabil çalışır.

Eğer hala bu yazılımın yüklenmesine yönelik zorlamalar sürerse Görev Yöneticisi, Başlangıç sekmesi altından başlangıçta aktif olan program ve dosyaları gözden geçirir, orada bilmediklerini ve başlangıçta çalışmasına ihtiyacın olmayanları iptal edersin.

Not: Daha önce konusunu açtığın kablosuz baglantı kesilmelerine yol açan etkende bu istenmeyen program marifeti olabilir. Ümit ederim sistemdeki zararlılar belirlenip temizlendikten sonra o probleminde düzelir. Öyle olmasını ümit ediyor ve diliyorum.

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • Teşekkür ediyorum, şimdi tarama yaptım ardından yeniden başlattım herhangi bir sorun yok gibi duruyor. sanssiz 5 yıl önce