Bu aygıtın sürücü (hizmeti) devre dışı. Bu özelliği başka bir sürücü sağlıyor olabilir. (Kod 32)

Bu aygıtın sürücü (hizmeti) devere dışı. Bu özelliği başka bir sürücü sağlıyor olabilir. (Kod 32) hatasıyla karşılaşıyorum. Bu aygıtın sürücü (hizmeti) devre dışı. Bu özelliği başka bir sürücü sağlıyor olabilir. (Kod 32) hatası nasıl giderilir?

kullanici622551 kullanici622551 (61)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Ayrıntılar sekmesine geç
    2. Özellik kısmından Hizmet yazılıyı seç
    3. Dizelgeyi kopyala
    4. Yönetici komut istemine sc start= yaz sonuna da 3. aşama da kopyaladığını yapıştırÖrnek: sc start=VBoxNetAdp
    5. Komutu gönder. Bu komut ilgili hizmetin çalışmasını başlatır.

     "Hata 1058: Devre dışı olduğundan veya ilişkili etkin aygıt olmadığından hizmet başlatılamadı." hatasıyla karşılaşırsan:

    Bu çoğunlukla hatalı sürücüden kaynaklanır sil tekrar kurdun düzelmediyse:

    1. yönetici komut istemine şunu yaz sc config [1058 HATASI ALINAN HİZMETİN ADI] start=

    en sonunu sürücünün ne zaman çalıştırılacağına göre uygun olanı ekle:

    • boot - Ön yükleme
    • system - sistem
    • auto - oto
    • demand - talep olursa
    • disabled - devre dışı (ayarlanırsa bu hatayı alırsın)
    • delayed-auto - gecikmeli oto

         sc config VBoxNetAdp start=demand gibi

      kullanici622551 kullanici622551 (61)