bu bilgisayarı almamı önerirmisiniz

merhaba bu notebook u almamı önerirmisiniz nasıl bir performans verir?

minecraft gibi basit oyunları açarmı?

internette donmadan gezinebilirmiyim?

(çok yeniye benziyor termal macunu falan yapıldı diyor sizce nasıl bir performans verir?)

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-asus-n10jc-cift-ekran-karti-hdmi-parmak-izi-okuyuculu-cok-temiz-445443172/detay

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Minecraft oyununu falan bilmem (oyunlardan anlamam) ama o PC hiçbir işe yaramaz. Bir kere konfigirasyonu çok kötü (Donanım özellikleri çok düşük seviye. Windows XP üstü bir işletim sistemi yüklenmez/kaldırmaz. Ekranıda bir tablet ekranı kadar).

    Bana o PC'yi (!) bedava verseler almam. Yazıktır 300 Liraya, sakın verme.

    Yeni PC'lerde termal macun yenilemesine ihtiyaç olmaz (O cihaz herhalde 13-15 yaşlarında falan). Orjinal bataryası ile verecekmiş, o kadar sene kullanılmış bir batarya bir PC'de ne kadar kullanışlı olabilir veya hiç işe yararmı? Günümüzde 1 Gb RAM hiçbir işe yaramaz, Atom işlemci Intel'in en dandik işlemcisidir, ekran kartı çok eski ve yetersiz, ekranı standart laptop ekranlarının neredeyse yarısı boyutlarına sahip, sabit disk kapasitesi bir flash bellek büyüklüğünde vs..

    Ve o zaten bir notebook değil, netbook.. Bakma sen satıcının notebook olarak belirtmesine. Notebook'larda ekran o kadar küçük olmaz ve onlar bir optik sürücüye (CD okuyucu/yazıcı) sahip olurlar. Oysaki ilandaki ürün çok küçük ekranlı ve bir CD sürücüye sahip değil.

    Bunları düşünmek ve gözönüne almak lazım.

    Ama eğer sadece internet sayfalarını dolaşacak, ekranda yazı yazacak ve hesap makinesi kullanacaksan, fotoğraflara bakacaksan, düşük çözünürlüklü videolar izleyeceksen, oyun olarakta bazı kart oyunları ve Mario vb basit oyunlar ile idare edeceksen almayı düşünebilirsin. Daha fazlası için asla..

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • evet gayet haklısınız ama bazı yanlışlarınız var notebooklarda cd sürücüsü bugüne kadar hiç olmadı netbookta aynı şekilde evet biraz ekranı küçük ama bende notebook kullandım ve dediğiniz gibi küçük oyunlar ve videoları rahat bir şekilde oynatıyordu sadece ısınma problemi vardı ama daha sonradan ekran kartı ve tuşları çalışmamaya başladı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ardavarol 6 yıl önce
    • Notebook= laptop = dizüstü bilgisayar.. Netbook ise farklı: http://blog.milliyet.com.tr/notebook--netbook-arasindaki-fark-nedir/Blog/?BlogNo=234502 @ardavarol temmuz 6 yıl önce
    • CD sürücüsü olmayan notebook ve CD sürücüsü olan netbbook şimdiye kadar hiç olmadı (ve zaten boyutlları itibariylede olamaz) @ardavarol Araştırmalısın, araştırmadan yanlış - doğru gibi fikirler yürütmemeli, iddialarda ise hiç bulunmamalısın :) temmuz 6 yıl önce