Bu dosya başka bir bilgisayardan geldi ve bu bilgisayarın korunmasına yardımcı olmak için engellenmiş olabilir? Kullanmak için engeli kaldır uyarısı?

 Arkadaşlar fotoğraf veya video indirdiğimde Özellikler kısmında bu uyarı yer alıyor. İndirmiş olduğum fotoğraf ve videoları herhangi bir projede kullanıyorum ancak başka bir bilgisayara attığımda açılmıyor. Ben her defasında bu engeli kaldırmayla uğraşmak yerine bu engeli otomatik olarak kaldırabilir miyim?

sibermedia sibermedia (23)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu dosya başka bir bilgisayardan geldi ve bu bilgisayarın korunmasına yardımcı olmak için engellenmiş olabilir çözüm 1:

    KAyıt defteri üzerinden çözme

    1. Windows ve R tuşlarına bas. Açılan çalıştır penceresine regedit yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izle
      Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies

      sağ bölmede sağ tuşla tıkla ve Yeni >  DWORD (32 bit) değeri seç

    3. Yeni oluşturduğun değere SaveZoneInformation adını ver.

    4. Değer bölümüne 1 değeri gir.

    5. Bilgisayarı yeniden başlat.

    Bu çözüm olmazsa

    Bu dosya başka bir bilgisayardan geldi ve bu bilgisayarın korunmasına yardımcı olmak için engellenmiş olabilir çözüm 2:

    1. Windows Key + R tuşlarına bas ve açılan pencereye  gpedit.msc yaz.
    2.  Kullanıcı Yapılandırması > Yönetici Şablonları bölümüne git.
    3. Windows bileşenlerini seç.
    4. Ek yöneticisini bul.
    5. Dosya eklerinde bölge bilgisi tutulmasın değerini çift tıkla.
    6. Etkin ayarını seç.
    7. Penreceleri kapat.

    Bunu deneyebilirsin.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim düzeldi. sibermedia 3 yıl önce