Bu dosya bu eylemi gerçekleştirmek icin ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil hatası

Arkadaşlar dün gece hiç bişey yoktu kapattım pc yi yattım sabah uyandım açtığımda böyle bir hatayla karşılaştım PC şuan resmen kilitlendi hiçbir şey yapmama izin vermiyor belirli çözümleri denedim redegit acmaya çalıştım acilmiyor virüs programim yok şuanda yükleyemiyorum napicam şaşırdım

kullanici479440 kullanici479440 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güvenli mod ile başlatabilirsen çözümleri oradan deneyebilirsin. Orada ilk olarak Sistem Geri Yüklemesi yapmak denenebilir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Daha sonra virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Ve gerekirse daha sonra diğer çözümler araştırılır ve denenir. Fakat sana tavsiyem regeditten uzak durmandır. Çok mecbur olmadıkça kayıt defterinde değişiklikler yapılmamalı, diğer yollar ile çözüm aramak esas olmalıdır. Regedit değişiklileri sistemde başka problemlere yol açabilir ve genelliklede bu problemler geri dönüşü mümkün olmayan problemler olur.

    temmuz temmuz (12505)