Bu dosya, bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil hatası

hata resmi  (kendim paylaşamıyorum ama her şeyi ile aynı) .. win 7 x32 kullanmaktayım. Masaüstü ögelerin hiçbirini açamıyorum. Çalıştır kısmından "regedit" ya da google ortamında paylaşılan diğer şeylerin tamamını yazarak açmayı denedim. her seferinde aynı hata ile karşılaşmaktayım. Bir klasöre çift tıkladığım zaman beni otomatik olarak google crome'ye yönlendiriyor. Dosyayı indirerek açmaya çalışıyor. Dosyaların bazılarının üzerinde crome simgesi var. Yedeklemeye bile giremiyorum tekrar yükleme yapmak için.   "kişisel bilgisayarınızı sıfırlayın" "combofix i indir veya CMD'den scan yöntemini dene" "Kayıt defterine git ve HKEY_CLASSES_ROOT\Lnkfile adresine git" vs gibi yardımlar hiçbir şekilde işe yaramayacaktır. Çünkü hiçbir şekilde exe açamıyorum. Bir şey indirmek istediğimde crome simgesi ile indiriyor ve açmak için tıkladığımda yine crome'ye yönlendirip indirme başlatıyor. Bu döngü böyle devam ediyor.  Format mıdır bunun çözümü? Şimdiden teşekkürler.

mikroskomik mikroskomik (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Açmak istediğin dosya için uygun program yüklü olmayabilir bilgisayarında.

    Ya da dosyayı kaydederken uzantısını yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsin bi durumda dosya tıklarken uyarılar verir.

    Dosya ismini ve varsa hata resmi ekleyebilir misin ?

    Edit 1 :

    1) Çözüm Önerisi

      R  tuşuna basarak   Çalıştır penceresini aç ardından " regedit " komutunu gir. ( kayıt defterine ulaşacaksın )

    HKEY_CLASSES_ROOT > Directory > shell klasörünü Aç ve " cmd ve find " klasörlerini sil.

    HKEY_CLASSES_ROOT > Directory > shell

    2) Çözüm Önerisi

      R  tuşuna basarak   Çalıştır penceresini aç ardından " cmd " komutunu gir. ( komut istemine ulaşacaksın )

    Gelen siyah ekranda ( Komut İstemi Ekranı ) şu komutu " SFC /SCANNOW " gir.

    SFC /SCANNOW

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • şu an da resmini paylaşamıyorum. Ancak resim indirmeyi denedim ve sorunsuz indirdi. Sorunsuz bir şekilde de açtı. Hatada belirtilen şey de tam olarak sizin söylediğiniz şey. Size tam metni giriyorum " Bu dosya bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil. Lütfen bir program yükleyin veya zaten yüklü bir program varsa, Varsayılan Programlar denetim masasında bu programla ilişkilendirin." diyor. Sorun şu ki ben Başlat menüsünde hiçbir şeye giremiyorum. mikroskomik 4 yıl önce
    • @mikroskomik dosya uzantısı nedir ? ( dosyaya sağ tık yapıp ardından özellikler sekmesine tıkla ve " Dosya Türü " bölümünde ne yazıyor bakabilir misin ) ybaskin34 4 yıl önce
    • @ybaskin34 ITunes ya da Betternet gibi uygulamalar için Dosya Türü ( .lnk ) Herhangi bir klasör için bu belirtilmiş olmamasına rağmen açamıyorum. çalıştır kısmından gözat dediğimde dosyalara erişimim oluyor ancak örneğin fotoğrafların olduğu bir klasöre girdiğimde aynı simge ile karşılaşıyorum ve klasörü boş gösteriyor. Ram kapasitesini 4'e yükseltip Malwarebytes yüklemiştim ve sonrasında geri kaldırdım. Tüm sorun ondan sonra başladı. mikroskomik 4 yıl önce
    • @mikroskomik yoruma edit 1 olarak ek çözüm yolu yazacam onu bi dener misin ybaskin34 4 yıl önce
    • @mikroskomik edit 1 olarak yoruma ekledim.. ybaskin34 4 yıl önce
    • @ybaskin34 Teşekkürler Hocam ama ilk açıklamamda da belirttiğim gibi; Çözüm önerisi 1’deki o işlemi yapıyorum ancak “regedit” simgesi de crome simgesinde. Giriş yaptığımda da aynı hatayı alıyorum. 2.önerinizi de az evvel yaptım ancak herhangi bir değişiklik olmadı. mikroskomik 4 yıl önce
    • @mikroskomik şuan aklıma gelen " sistem geri yükleme " işlemi kaldı geriye.. ben ek araştırma yapıp uygun bişeyler bulursam tekrar eklerim.. ybaskin34 4 yıl önce
    • @ybaskin34 Çözüm önerilerin için teşekkür ederim. Sistem geri yüklemeden daha önceki yedeklerime hiçbir şekilde ulaşamıyordum. Ancak az evvel yedeklerime ulaştım ve yükleme yaptım. İlk çözüm önerini de yedeklemeyi yüklemeden yaptım bu arada ancak "anahtar silme hatası" uyarısı aldım. ROOT'un altındaki dosyadan "find" ve "cmd" dosyalarını sildim yanlışlıkla. Yedeği yükledikten sonra da "0x800700b7" hatası aldım. Sorunsuz dosyalara erişim sağlayabiliyorum buna rağmen. tekrar teşekkür ediyorum. mikroskomik 4 yıl önce
    • @mikroskomik peki sorun düzeldi mi ? ( programı rahatça çalıştırabiliyor musun ) ybaskin34 4 yıl önce