Bu dosyalar açılamıyor. İnternet güvenlik ayarlarınız bir veya daha fazla dosyanın açılmasını engelledi.

bilgisayarım da  klasör ya da program açmak istediğim böyle bir uyarı alıyorum..İnternet Güvenlik AyarlarInız Bir Veya Daha Fazla Dosyanın Açılmasını Engelledi..bi çok sayfaya baktım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim...
regedit'e girmeme izin vermiyor!!

zorromt1234 zorromt1234 (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem Geri Yükleme aracını kullanarak PC'yi problemin yaşanmasından önceki bir geri alma noktasına döndür.

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Problem düzelmezse,

    Denetim Masası Program Kaldırdan bilmediğin, tanımadığın ve şüphe ettiğin programları kaldır ( Eğer program kaldırmada problem yaşanırsa IOBit Uninstaller programı Zorla Kaldır seçimini kullan).

    Antivirüs, Combofix, Junk Removal Tool, Malwarebytes Anti-Malware vb taramalarını yap.

    Eğer normal sistemde bu taramalar yapılamazsa, Güvenli Mod'da dene.

    Bunlarıda yaptığında problemin çözülmesi gerekir.

    Edit:

    Eğer üstte belirttiğim çözüm tavsiyelerim yapılamıyorsa (virüslü sistem bu çözüm yollarını engelliyorsa) bir canlı işletim sistemiyle/CD'den çalışan bir işletim sistemiyle (Mesela Hiren Boot CD içerisindeki canlı XP gibi) PC açılarak sistem tamirat yoluna gidilebilir. Bu halde virüs taramaları falan yapılabilecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • belirttiğiniz şekilde yapıcam umarım sorun düzelir teşekkürler.. zorromt1234 8 yıl önce
    • Kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce

    yardımlarınız için Çok teşekkürler fakat sistem geri yükleme açmama izin vermedi.programlarda da farklı hiç bişey de yok.avira kurulu yüksek algılamada bilgisayarı taradı bulamadı bişey..ve son olarak güvenli madda da izin vermiyor herhangi bir işlem yapmama sorun devam ediyor :( combofix indirdim flash'a onuda kurmama izin vermedi

    zorromt1234 zorromt1234 (3)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Vaziyet böyleyse, mesajımı editliyor ve ek tavsiyelerde bulunuyorum, bakarsın. temmuz 8 yıl önce
    • tabi bekliyorum Teşekkür Ederim. zorromt1234 8 yıl önce