Bu dosyayı açmak bilgisayarınıza zarar verebilir.

......klasöründen dosma ya silmek istediğimde bu dosyayı açmak bilgisayaranıza zarar verebilir uyarısı alıyorum. Sorun19.09.2021 tarihinde başladı. öncesinde bu sorun yoktu. Eset İnternet Securtiy programıyla tam tarama yaptı vürüs bulamadı. 1yıllık lisansım var. Cracklı program değil.https://imgbox.com/LFEphSGH

efe efe (65)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba. Şu işlemleri yapmayı deneyin:

    Windows Defender'ı açın. Virüs ve tehditlere karşı koruma >Fidye yazılımına karşı koruma> Denetimli klasör erişiminin kapalı olarak ayarlayın

    Sonra Windows arama çubuğuna "Uygulama ve tarayıcı denetimi" yazın. Sonra uygulama ve dosyaları denetleyi kapalı olarak işaretlemeyi dsnsyin.

    Ayrıca virüs ihtimaline karşı Malwarebytes programını indirerek ücretsiz deneme sürümü ile bilgisayarınıza internet kapalıyken tam tarama yapın. Tehdit bulursa silin. Eğer bu yöntemler işe yaramazsa burdan bildirebilirsiniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      beceremedim regedit ayarlarından kapatsam güvenlik açısından bir risk olur mu?

      efe efe (65)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Önce Malwarebytes ile tarama yapın. Regedit ayarı yapmak belki şuan için bir sıkıntı oluşturmaz ama ilerde bilgisayarınızda açık olarak sorun çıkarabilir. Regeditte ayar yapmamanızı tavsiye ederim. Ben size cevapta yazdığım çözümün özelden görselli olarak anlatımını atarım, bu şekilde çözebilirsiniz. xbedirhanx 2 yıl önce