Bu Fonksiyon Şuan Uygun Değil hatası

Televizyonumun modeli LG 42LM615S sürekli "Bu Fonksiyon Şuan Uygun Değil" şeklinde uyarı veriyor.

LG TV 'de Bu Fonksiyon Şuan Uygun Değil hatasının çözümü nedir?

ayberk ayberk (71)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Problemi çözdüm arkadaşlar televizyonun arkasını açıp tozu temizleyip daha sonra fön makinesiyle hava püskürttükten sonra neminin kuruması için öylece bırakın 1 gün.

    Mümküm olduğu kadar nemsiz ortamlarda kullanın birde hava kanallarının yeterli havayı alıp almadığını kontrol edin

    Geçici olarak Tv'nin üstündeki kontrol tuşlarına fön makinesiyle sıcak hava püskürtün fazla yaklaştırmayın.

    ayberk ayberk (71)
    9 yıl önce cevaplandı

      Kumandada başka bir tuşun basılı kalmadıgına dikkat et bende de samsung smart tv var. Onda da oluyor bazen.

      furkancet furkancet (3)
      9 yıl önce cevaplandı

        Daha önceden bir kaç forumda LG televizyonlar ile ilgili  Bu Fonksiyon Şuan Uygun Değil hatası aldıklarına dair yorumlar okudum. Sorunu ancak servise göndererek çözebilmişler. Sanırım LG televizyonların bazılarında bu sorun görülüyor.  Bununla ilgili şikayet var.com'da da bir kaç şikayet var.

        hakan hakan (15424)
        9 yıl önce cevaplandı

          aynı model televizyonda bende sürekli aynı sorun yapmaya başladı bu fonksıyon uygun değil diye sürekli yazı çıkıyordu arka kapağı açtım tozu temizledim 4-5 saat açık bıraktım daha sonra saç kurutma makinası ile ılık hava üfledim .kapağı kapatıp denedim sorun çözüldü.burda yazan arkadaşa teşekkür ederim burdaki bu yazıyı görmeseydim servise gönderecektim.tekrar teşekkürler.

          ataseven1972 ataseven1972 (1)