Bu Google hesabı henüz herhangi bir cihazla ilişkilendirilemedi hatası

Bilgisayardan google play'ın sitesine girdiğim zaman bir uygulama indirmeye çalıştığım zaman şu hatayı veriyor; Bu Google hesabı henüz herhangi bir cihazla ilişkilendirilemedi uygulamaları yüklemeden önce lütfen cihazınızdaki Play Store uygulamasına erişin. Hatası alıyorum

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Bilgisayar üzerinden Google Play Store'de uygulama indirme mantığı şu şekilde çalışıyor. Bilgisayar hesabınıza girdiğiniz Google hesabı ile Cep telefonunuza girdiğiniz hesabı aynı olursa, bilgisayardan indir veya yükle dediğinizde o hesabın girili olduğu telefonda o uygulama yüklenmeye başlıyor. Bir nevi kısayoldan uygulamaları telefona yüklemek için tasarlanmış olmalı.

    Yukarıda bahstmiş olduğunu hata mesajından ise şu anlam çıkarılıyor. Bilgisayarda girdiğiniz Google Hesabı henüz hiçbir Android cihaza girilmemiş durumda. Bu nedenle bilgisayardan yükle dediğinizde Google hangi cihaza yükleyeceğini bilemiyor. Google Hesabını android cihazına girerek yukarıdaki hatanın giderileceğini düşünüyorum.

    ismailsarp ismailsarp (6010)