Bu hat değerleri ile alabileceğim maksimum hız kaç mbps olur?

Selamlar hat değerlerime göre en fazla ne kadar hız alabileceğimi söyleyebilir misiniz?

Hat değerlerim:

Yaptığım hız testi:

bcnbcn bcnbcn (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İnternet Servis Sağlayıcınla yaptığın sözleşmeye göre kaç mbps vad edildi? Yani paket hızın kaç mbps? Bunu biliyor musun?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 50 mbps alabileceğim vaat edildi daha sonra ise vdsl bile veremediler hat değerlerinden dolayı bcnbcn 6 yıl önce
    • Sözleşmeye göre paket hızın 50 mbps olarak görünüyorsa bu hızlar hiç normal değil. Muhtemelen 16 mbps paketine geçirmişler seni.. Eğer öyleyse kabul edilebilir @bcnbcn omercik 6 yıl önce
    • Sözleşmede hattın alabileceği 100 mbps hız olarak geçiyor vdsl veremediler adsl olarak verdiler o da 16 mbps paketi oluyor evet bcnbcn 6 yıl önce
    • O zaman speedtest değerleri kabul edilebilir diyebiliriz. Benim paketimde 16 mbps, bende bu civarlarda hız alıyorum @bcnbcn omercik 6 yıl önce
    • Teşekkürler bcnbcn 6 yıl önce

    10.24 Mbps download ve 0.80 Mbps upload

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Peki üstteki üç değer upstream kısmındakiler upload hızını downstream download hızını etkiliyor değil mi? bcnbcn 6 yıl önce
    • Evet, etkiler. Bunları @ismailsarp daha iyi bilir, ona sorarsan daha tatmin edici bilgiler alırsın @bcnbcn temmuz 6 yıl önce

    SNR Margin değerininiz çok düşük. Şuan sınırlardasınız bir nevi. Biraz daha hızınız artsa muhtemelen kopma yaşarsınız. Bu şekilde kalması en mantıklı durum gibi geliyor. Yapabilecekleriniz için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

    Hattımın desteklediği maksimum hızı nasıl öğrenirim?

    ismailsarp ismailsarp (6010)