Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir

Merhaba Telefonumun şebekesi yoktu 1 gündür. Imei sorguladigimda aşağıdaki uyarıyı gördüm . Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    https://uzmanim.net/soru/bu-imei-numarasinin-baska-cihazlara-kopyalandigi-tespit-edilmistir-ne-demek/91493

    burada detaylı anlatılmış.

    Telefonunun IMEI adresi kopyalanmış.  Ürün garanti dahilindeyse mutlaka satıcın ile konuş. Sahte, çalıntı ürün olma ihtimali var.  Bazı satıcılar yasadışı yollar ile Türkiye'ye getirdikleri telefonlara IMEI atıyorlar. Bu IMEI'ler de genelde eski telefonlardan filan alınıyor.

    "Eğer telefonunuz orijinalse ve faturası/garanti belgesi elinizde varsa satın aldığınız yere gidin. Yetkili servis size bu konuda yardımcı olmak zorunda. IMEI numaranız, telefon numaranız ile ilişkilendirilecek ve tekrar cihazınız kayıtlı hale gelecek. Böylece kapanma tehlikesinden kurtulacaksınız." @farurhenho  böyle demiş.  Yapabileceklerini anlatmış.

    murat murat (12492)