Bu laptopa ne marka ram almalıyım

Arkadaşlar hepinize selamlar nasılsınız iyi misinz umarım iyisinizdir

  • benim sorum başlıkta göründüğü gibi acer aspire E5 573g laptop'um var ve buna ram takviyesi yapmak istiyorum ama tam olarak ne marka alıcağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz lütfen

ciscoroman ciscoroman (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @hakan 'ın da belirttiği gibi o ram ları ala bilirsin fakat ben geçenlerde n11 den ram aldım ve paketlemesi berbattı ayrıca bozuk çıktı.

    Senin bilgisayarının hızı 800mhz fakat bu bilgisayara 1600 eklersen hiç bir fark göremezsin yani gözle görülür bir fark göremezsin fakat 2 tane 4 gb ram 1600 mhz ram eklersen veya sadece 8 gb ram 1600 mhz eklersen bilgisayarın hızlanır.

    Sana önereceğim ram hakan'ın da önerdiği.

    Kingston ValueRam 8GB 1600MHz DDR3 Notebook Ram: https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580

    Fakat bilgisayarında HDD var ise oyun oynayamazsın bu HDD ile fakat SSD takarsan bilgisayarın gözle görülür bir hızlanma görürsün Ram + SDD gözle görülür hız

    Sana önereceğim SDD Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-76E250BW)

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Ram yükseltme işlemine başlamadan önce laptop'u açman öneririm. Tek ram slotu mu var yoksa çift ram slotu mu var kontrol et. Bu programlar hatalı bilgi verebiliyor. Tek Ram slotun varsa o zaman 4GB rami çıkartıp tek 8GB gibi bir bellek almalısın.

      Tek 8Gb alacaksan: Kingston ValueRam 8GB 1600MHz DDR3 Notebook Ram: https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580

      eğer çift slotun var ve bir 4GB alacaksan aynı marka ve model almanda fayda var: Samsung 4GB DDR3L 1600MHz Pc3L-12800s Notebook Ram Bellek 1.35v https://urun.n11.com/bellek-ram/samsung-4gb-ddr3l-1600mhz-pc3l-12800s-notebook-ram-bellek-135v-P221301340

      hakan hakan (15409)
      4 yıl önce cevaplandı

      • laptop'un içini açıp bakmıştım çift slot var ve biri boştu ama bazı sitelerde uyumsuzluk ramler arası uyumsuzluk yaşabilir gibi şeyler yazıyordu aynı marka alırsam böyle bir sorun çıkar mı ayrıca anakartım 8gb ram destekler mi bunu nasıl öğrenirim ciscoroman 4 yıl önce
      • @ciscoroman ayno marka ve model alırsan hiç bir sorun çıkmaz hakan 4 yıl önce