Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor

Yeni klasör açamıyorum, c ve d'nin özelliklerine giremiyor ve boyutunu göremiyorum neden olabilir? Sürekli Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor hatası alıyorum. Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor hatasının çözümü nedir?

Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor

theriskoftime theriskoftime (39)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Burdan https://yadi.sk/d/HTqbLcCw9uqAww

    Sağ Tık > Yeni sekmesi için indir. Ardından istediğin seçeneğe çift tıkla gelen uyarıları onayla. Bu şekilde “ Yeni Sekmesi Sorunu “ çözebilirsin. ( içinde yeni klasör görünmeme içinde onarıcı var )

    Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor hatasın içinde öncelikle “ Malwarebyte “ ile virüs taraması yaptır.

    Ardından şu yöntemi bi dene :

    Windows logo tuşu + R açılan ekrana diskmgmt.msc yazın ve açılan ekrandan > C sistem ayrıldı bölüntüsüne sag tıklayın >özellikler > açılan ekrandan > araçlar menüsü >hata olup olmadığını denetleyin sonra  en iyi duruma getirseçeneğine tıklayın açılan pencereden > C diski seçili iken > çözümleye daha sonra en iyi duruma getir tıklayın.

    Buda olmazsa sistem geri yükleme yapabilirsiniz.

    Bide şu disk taramasını dene

    @murat hocamın açtığı disk taraması nasıl yapılır çözümündeki yolu dene . Aşağıya yazdım ; orijinal linkide ekliyorum

    https://uzmanim.net/soru/windows-10-da-disk-taramasi-chkdsk-nasil-yapilir/66489

    Windows 10'da disk taraması nasıl yapılır?

    1. ​Windows 10 da disk taraması için önce  Windows'u ara simgesini tıklayın. (ekranın sol altında bulunan, ikinci, büyüteç şeklinde simge).
    2. Arama bölümüne CMD yazın.
    3. En iyi eşleşme bölümünde Komut istemi  görüntülenecektir.
    4. Komut istemini sağ tuşla tıklayın ve açılan pencereden Yönetici olarak çalıştırı seçin.
    5. Komut isteminde şu komutu uygulayın:
      chkdsk E: /r /f
    6. Chkdsk komut isteminde parametlere şu anlama gelir:
      E: taramak istenen sürücünün harfi
      /r: bozuk alanları bul ve okunabilir verileri kurtar
      /f: Disk üzerindeki hataları düzelt.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Yeni klasör ve özellikler bölümünü çözdüm sadece c ve d'nin boyutunu göremiyorum. theriskoftime 4 yıl önce
    • @theriskoftime hımm , peki C ve D boyutunu görmek için yazdığım yöntemleri uyguladın mı ? ybaskin34 4 yıl önce
    • Taradı ama hiç birşey bulmadı ayrıca disk hatalarını çözümle ve en iyi duruma getir yaptım yine olmadı son çare olarak geri yükleme yaptım, sorun kerish doctor programı imiş, onu uninstaller programı ile kaldırınca regedit belgelerini de silmiş. Şimdi programı kaldırdım regeditde ki, kd anahtarlarını ve dosyalarını el ile ve program ile sildim. Sorunum çözüldü teşekkür ederim.. theriskoftime 4 yıl önce
    • @theriskoftime rica ederim..😉 ybaskin34 4 yıl önce

    Windows 7  / Windows 8  Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor çözüm:

    Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor hatası Windows 7'de basit bir kayıt defteri işlemi ile çözülebiliyor. Buradan Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor hatasının çözümü için gerekli dosyayı indirebilirsin:

    İndirdiğin dosya .reg uzantılı bir kayıt defteri dosyası. Bu dosyayı (Bu-ogenin-ozellikleri-kullanilamiyor.reg) çift tıkla. Uyarı verecek onaylayarak yüklenmesine izin ver.

    Daha sonra bilgisayarını yeniden başlat.

    Windows 10 Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor çözüm:

    Windows 10 kullanıyorsan ve Windows 10 Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor hatası alıyorsan o zaman mutlaka tüm Windows güncellemelerini yüklediğinden emin ol. Özellikle KB3140745 güncellemesi eksikse karşına Windows 10 Bu öğenin özellikleri kullanılamıyor hatası gelebilir.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      bende çözüm olmadı başka yöntem var mı

      wind wind (1)