Bu sabah windows 10 çok bellek kullanıyordu

Bu sabah kalktım PC'yi açtım. Bir baktım görev yöneticisine bellek %30-%50 ye kadar gitti sonra bi güncelleştirme yaptım 20'ye düştü bu Windows'tan mı kaynaklanıyor?

utkuberk1 utkuberk1 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anlık bellek kullanım artışları normal kabul edilebilir:

    1. Windows güncelleme yapıyor olabilir
    2. Windows Defender ya da kullandığın antivirüs güncelleme yapıyor, bilgisayarını tarıyor olabilir.
    3. Açık olan bir program bellek sızıntısı yapıyor olabilir.

    Görev yöneticisine bak. Bellek hangi uygulama çok kullanıyor önce bunu bul. 30 dk bekle sorun düzelmezse bilgisayarı yeniden başlat.

    hakan hakan (15424)