Bu Seçenek Yöneticiniz Tarafından Denetleniyor.

İyi Günler.

Google Chrome kullanıyorum ve ayarlar kısmında "Kullanım istatistiklerini ve çökme raporlarını otomatik olarak Google'a gönder" kutucuğunu işaretleyemiyorum . Ayrıca yanında bir simge var ve o simgenin üstüne tıkladığım zaman "Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor." yazısını görüyorum.

  Ben bu durumun "PortalSepeti.com" 'dan kaynaklandığı görüşündeyim fakat belki başka bir durumdan kaynaklanmış olabilir. "ntuser.pol" adlı klasörü sildim bu yüzden hala neden bu durumla karşılaştığımı anlayamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılar...

pars pars (12)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    360 Total Security , Adw Cleaner , Malwarebytes , Hitman Pro tarafından tarattığım halde yine aynı sorunla karşı karşıyayım . Buraya neler yaptığımı aktarayım ki size yardımcı olabileyim. Group Policy dosyasını sildim, ntuser.pol dosyasını sildim, Google Chrome'u kaldırıp tekrar kurdum, klasör gizleme seçeneklerini doğru yaptığıma eminim ve regedit kayıtlarından "Portal sepeti kaldırma" 'da belirttiğiniz gibi işlemleri uyguladım. Fakat sorunum çözülmedi. Ayrıca portal sepeti kaldırma ile ilgili bütün başlıkları inceledim ve uyguladım. Sorunum çözülmedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler...

    pars pars (12)
    9 yıl önce cevaplandı

    • sorunumu çözen uzmanım.net ekibine sonsuz teşekkürleimi iletirim Saygılarımla pars 9 yıl önce

    Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? bu linkte anlatılan adımları uygularsanız zaten Bu Seçenek Yöneticiniz Tarafından Denetleniyor. uyarısından kurtulacaksınız.

    Bu hatayı almanızdaki sebep policy dosyaları yani .pol uzantılı dosyaların hâlâ duruyor olmasıdır.

     C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörünü tamamen silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    Aslında siz hata mesajına takılı kalmayın ve verdiğim linktedi adımları uygulayın zaten sorunun kendiliğinden düzeleceğini göreceksiniz.

    Not:

    Kullanıcının sorunu şu şekilde çözüldü:

    Kayıt defterinden Google Chrome ilkelerinin silinmesi

    Google Chrome içerisinde herhangi bir seçeneğin yanında Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor yazıyorsa bununla ilgili kısıtlamayı Kayıt defterinden silmelisiniz.

    1. Çalıştıra regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\
    3. Bu yol içinde, kayıt defterinin sol tarafında bulunan Chrome değerini sağ tuşla tıklayın ve silin
    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

    • fakat ben Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? adımları uyguladım hemde V1 , V2 ve V3 adımlarının hepsini denedim ve birçok kez uyguladım (acaba bir yerde yanlış mı yaptım diye ) fakat bu durumla karşı karşıyayım yardımcı olursanız sevinirim. Emeğin için teşekkürler bu arada . pars 9 yıl önce
    • Pars, uzmanim.net facebook sayfasından mesaj atarsan uzaktan kontrol edebiliriz. alattin 9 yıl önce
    • Dediklerinizi uyguladım fakat değişen bir şey olmadı. GroupPolicy klasörünü buldum ve sildim fakat sorunun bundan kaynaklandığını düşünmüyorum sistem klasörlerinin içine yerleşmiş olabilir. Ayrıca Google Chrome'u kaldırdım ve tekrar kurdum ve hala "Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor." yazısını alıyorum. Format atmam gerekecek sanırım. Emeğiniz için teşekkür ederim yinede. pars 9 yıl önce

    Portal sepeti yazan yazılımcının anasını avradınız sülalesini saygı ile anıyorum...

    Her yolu denedim hiç biri olmadı. Format attım anca gitti.

    Aslında kabahat bende bir programı kuracaktım eset izin vermedi çok da önemli bir programdı eseti durdurdum öyle yükledim sonra bu bela beni buldu... Hak ettim aslında.

    emrllhzngn emrllhzngn (16)