Bu sistem ne kadar eder?

Merhaba. Kuzenim elindeki masaüstü bilgisayarı satıp dizüstü bilgisayara geçmek istiyor. Özelliklerini aşağıda yazdım. Dolandırılmak istemediğimiz için bu özelliklere bu kurda bir fiyat biçebilir misiniz? Bu fiyat piyasaya gerçekten uymalı. Bu yüzden lütfen piyasa fiyatlarına göre yorum yapınız. Teşekkürler.

İşlemci: Ryzen 5 2600 six-Core Processor.
Ekran kartı: Radeon RX 570 8 GB.
RAM: 8 GB (3100 MHz)
SSD: 240 GB (3200 Mbps)
Monitör: Samsung LC27F391fhmxuf 27" kavisli.
Anakart: B450M-K

Kasa içindeki diğer klasik bileşenleri yazmadım. Gerekirse söyleyebilirim.

cyberson cyberson (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tek sistem olarak satman biraz zor olabilir, sadece ekran kartını satıp diğer parçalarını ayrı satabilirsin. Ekran kartı 8-9 bin TL eder gibi. İşlemci de 1500-1900 TL. İşlemciye talip olabilirim. SSD'ye de. Anakart 600 TL. RAM 300 TL civarı.

    hydra hydra (3802)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. Ancak tek sistem halinde satmak istiyorum hocam. Parça parça satmakla pek uğraşacağımı sanmıyorum cyberson 2 yıl önce
    • tek haliyle satmak zor olacak, çünkü ekran kartı talipleri miningciler oluyor. E haliyle ekran kartı dahil sistemin fiyatı 10K'yı geçeceği için satılması uzun sürecek @cyberson hydra 2 yıl önce
    • Zaten kimi görsem ekran kartına talip oluyorlar sadece :D cyberson 2 yıl önce
    • Parça parça satman en mantıklısı dediğim parçalara talip olabilirim. SSD, İşlemci, RAM @cyberson hydra 2 yıl önce