Bu sisteme ryzen 3 2300x yeter mi?

https://www.itopya.com/technomania-r3-2300x-msi-gtx1650-gaming-x-4gb-8gb-ddr4-240gb-ssd-gaming-bilgisayar/

sistemde darboğaz olurmu? Bu sistemde ryzen 3 2300x yeterli gelirmi? eğer r3 2300x yeterli gelmezse ryzen 5 2600 e geçmek ne kadar doğru olur? ve r5 2600 le bu sistemde darboğaz olurmu cevaplarsanız çok çok çok çok sevinirim

ramazanbsd16 ramazanbsd16 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu darboğaz olayı aslında oldukça karmaşık bir durum. Oynayacağın oyuna, ouyndaki ayarına, sisteminde çalışan diğer uygulamalara göre darboğaz olabilir ya da olmaz. Bunun öyle %100 sonuç veren bir formülü yok.

    Ama yaptığın konfigürasyonda işlemcini daha güçlü seçmeni öneririm. Ekran kartına göre biraz zayıf kalmış. AMD Ryzen 5 serisi bir işlemci daha uygun olur.

    murat murat (12492)