bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor hatasının çözümü nedir?

0

Bazı sitelere girdiğimde bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor devam etmek istiyor musunuz? uyarısı alıyorum.

Güvenlik uyarısı

bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor nedir, bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor mesajından nasıl kurtulurum?

hakan hakan (14226)
2 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor hatasının çözümü nedir?

  Bu hata genelde güncel olmayan sistemlerde karşınıza çıkar. Internet Explorer gibi bir tarayıcı kullanıyorsanız sorunun kaynağı, Internet Explorer'ın bağlanmak istediğiniz sitenin güvenlik sertifikası ile sorun yaşamasıdır.

  Özellikle zula, WordofTanks, LEAGUE OF LEGENDS (lol)  gibi online oyunlarda siteler SSL ile korunmaktadır. SSL'in düzgün çalışması için bir kaç şey gerekir:

  • Sistem tarih ve zamanınız doğru olmalıdır.
  • Windows güncellemeleriniz tam olmalıdır.
  • Kullandığınız tarayıcı güncel olmalıdır

  bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor hatasının sorunu için öncelikle yukarıda  3 maddede yazanları tek tek kontrol etmelisiniz. Daha sonra hatayı sadece Internet Explorer değiş ama başka interneti kullanan bir programda alıyorsanız, örneğin skype o zaman  bu programın güncellemesi var mı kontrol etmelisiniz.

  hakan hakan (14226)
  2 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol