Bu siteye ulaşılamıyor - ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı

PC'den web sitelerine girmeyi deniyorum karşıma Bu siteye ulaşılamıyor geliyor.  Hata tam olarak aşağıdaki gibi. Fakat cep telefonundan uzmanim.net'e girebiliyorum.  Sorun ne olabilir?

Bu siteye ulaşılamıyor

uzmanim.net ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Proxy, güvenlik duvarı ve DNS yapılandırmasını kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonunda mobil veri kullanıyorsan evde ya da pc de Türk telekom internet kullanıyorsan sorunun kaynağı Türk Telekom DNS sunucularında yaşanan problem  DNS değiştirirsen sorun düzeliyor.

    Türk Telekom DNS sunucularında yaşanan teknik sorundan dolayı pek çok kullanıcı şuanda DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hatası alıyor ve sitelere giriş yapamıyor. Sorunun çözümü için farklı dns sunucu kullanabilirsiniz. DNS değiştirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 10'da DNS nasıl değiştirilir?

    ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı. hatasındanda anlaşılacağı gibi isim yani alan adı çözümleme ile ilgili sorun var. DNS değiştirmek ya da VPN kullanmak çözüm sağlayacaktır.

    hakan hakan (15394)