Bu siteye ulaşılamıyor, google.com ana makinesinin Dış address sunucusu bulunamadı.

Google Chrome veya herhangi bir internet tarayicisindan bilgisayarımda İnternete giremiyorum bu hatayı veriyor. İnternet bağlantısıyla alakası yok çünkü telefonumda da bağlandığım internet aynı. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir?

kullanici399751 kullanici399751 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer problem sadece Chrome browser ile ilgiliyse, Chrome sıfırlanarak çözüm aranabilir. Yok eğer diğer browser'lardada (Internet Explorer vs) aynı problem var ise;

    1- Ağ bağdaştırıcı ikonu üzerinde (görev çubuğu,saat-tarih yaınında) sağ tık menüsünden "Sorunları gider"..

    Çözüm olmazsa;

    2- Kullandığın ağ bağdaştırıcını önce devre dışı bırak sonra yeniden etkinleştir (Ağ paylaşım merkezi>Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin penceresinde bağdaştırıcı sağ tık menüsünden yapılabilir.).

    Yine çözüm yoksa;

    3- İnternet bağlantısı için kullanılan DNS'leri el ile kendin ata. Mesela Google DNS'ler 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 gibi yapabilirsin (WiFi özellikleri arabiriminden TCP/IP v4 ayarlarında).

    Yine çözüm olmazsa son olarak;

    4- Ağ baştatırıcı sürücüsünü kaldır ve yeniden yükle veya son sürümü araştırarak güncellemesini yap.

    Ayrıca sistemde genel bir virüs ve zararlı taramasıda faydalı olur:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)