Bu siteye ulaşılamıyor

0

Herhangi bir web sitesine bağlanırken aşağıdaki hatayı alıyorum. Bu siteye ulaşılamıyor hatası nasıl çözülür?

Bu siteye ulaşılamıyor ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü. ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Yeniden YükleAyrıntıları gizle İnternet bağlantınızı kontrol edin Kabloları kontrol edin ve kullandığınız yönlendiricileri, modemleri veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın. Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome'un ağa erişmesine izin verin. Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin. Proxy sunucu kullanıyorsanız... Proxy sunucunun çalışıyor olduğundan emin olmak için proxy ayarlarınızı kontrol edin veya ağ yöneticinize danışın. Proxy sunucu kullanmamanız gerektiğini düşünüyorsanız: Chrome menüsü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster... > Proxy ayarlarını değiştir... > LAN Ayarları öğesine gidin ve "LAN için proxy sunucusu kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın.

brsozl brsozl (1951)
4 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası nedir?

  "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası web sayfalarının bağlı olduğu sunucu, kullanıcının DNS adresi veya kullanıcının internet servis sağlayıcısından kaynaklı oluşan bir sorundur. "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası alan kullanıcılar bağlanmak istedikleri web sayfasına erişemezler. Bu durumun birden çok sebebi olabilir. "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası alıyorsanız aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirsiniz.

  "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası nasıl çözülür?

  1. Bağlanmak istediğiniz sayfanın sunucularında oluşan arıza "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası almanıza sebep olabilir. Örneğin Youtube veya Google'a girmek istediğinizde "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası alıyorsanız ilk olarak farklı web sayfalarına bağlanmayı deneyebilirsiniz. Farklı web sayfalarında herhangi bir hata almıyorsanız sorun bağlanmak istediğiniz sayfanın sunucusunda oluşan arızadan kaynaklanıyordur. Bu durumda kullanıcıların sayfaya bağlanmak için yapabileceği bir işlem yoktur. Sunucuda oluşan problem düzeltildiğinde web sayfası tekrardan aktif olacaktır.

  2. "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası DNS kaynaklı olabilir. DNS adresinizi değiştirerek  "Bu siteye ulaşılamıyor" hatasını çözebilirsiniz. DNS adresinizi değiştirmek için aşağıdaki bağlantıdan yardım alabilirsiniz.

  DNS nasıl değiştirilir?

  3. "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası internet servis sağlayıcınızdan kaynaklı olabilir. "Bu siteye ulaşılamıyor" hatası aldığınız anda ADSL modeminizi kontrol edin, üzerinde ADSL ışığı yanıp sönüyor ise bağlantınız kopuyor demektir. Bu durumda ADSL modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Sorun hala devam ederse Türk Telekom veya Superonline gibi servis sağlayıcınızı arayarak durumu iletin. Bu sayede "Bu siteye ulaşılamıyor" sorunu çözülecektir.

  brsozl brsozl (1951)
  4 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol