bu siteyle bağlantı kurulamıyor bu siteye ulaşılamıyor

önceikle hepinize selamlar

benim sorunum biirden bire oldu yandexde ve chrome da netflix adlı siteye giremiyorum girmeye çalışınca bu siteyle bağlatı kurulamıyor bu siteye ulaşışamıyor gibi şeyler yazıyor ama netflix mobil uygulamasında sorun yok ona giriyorum veya başka sitelerde de sorun yok sadece bu sitede var dns değiştirdim ama yararı olmadı vpn kullandım fakat şöyle bir durum var siteyi bilenler bilir sitede ki hesaplar ülkelere göre olduğu için kendi hesabıma erişim sağlayamam vpn kullanırsam rica etsem yardımcı olur musunuz

edizgokaslan edizgokaslan (28)
5 yıl önce sordu

Toplam 4 Cevap

edizgokaslan edizgokaslan (28)
5 yıl önce cevaplandı

    Edit 1 :

    Ayrıntılara tıklayıp bu site için devam et gibi bi seçenek varsa ona tıklayın.

    VPN varsa kapatarak giriş yapmayı deneyin.

    Modemi kapatıp açın.

    Farklı tarayıcılardan giriş yapmayı deneyin.

    Masaüstündeki Ağ simgesine sağ tıklayıp Özellikler deyin ardından sol tarafta bulun Bağdaştırıcı Ayarların Değiştire tıklayın ve kablolu ya da wifi ile bağlantı kuruyorsanız onu seçip sağ tıklayıp önce devre dışı bırakın tekrar ardından etkinleştirerek deneyin.

    Şu dns 'yi deneyin.

    BİRİNCİL DNS SUNUCU:

    DİĞER DNS SUNUCU:

    Edit 2 :

    " Başlat > Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ Sıfırlama ( en altta yazıyor ) > Şimdi Sıfırla "

    bunu bi dene belki bu iş görür.

    Edit 3 :

    Tarayıcıda "Ayarlar" bölümüne gel.Ardından açılan ekranda "Ağ" altındaki "Proxy ayarlarını değiştir..." butonuna bas.Gelen pencereden "Yerel Ağ Ayarları"na bas ve "Yerel ağınız için bir proxy sunucusu kullanın" seçeneğinin yanındaki işareti kaldır.Ardından "Tamam" butonuna tıklayarak işlemi sonlandırın.

    Bide bilgisayarın " Tarih / Saat " doğru mu değil mi kontrol edip düzeltmeyi dene.

    Tarayıcı verilerini ( çerezler , geçmiş gibi ) silerek sıfırdan dene.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    5 yıl önce cevaplandı

    • hocam teşekür ederim yardımın için ama sonuç aynı sorunum çözülmedi :( edizgokaslan 5 yıl önce
    • @edizgokaslan hımm. o zaman biraz ek araştırma yapıp dönüş yapayım sana dostum. ybaskin34 5 yıl önce
    • @edizgokaslan edit2 olarak bişey ekledim yoruma onu bi dene istersen. " Başlat > Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ Sıfırlama ( en altta yazıyor ) > Şimdi Sıfırla " ybaskin34 5 yıl önce
    • hocam edit2 de yazdığınız şey windows 7 için değil galiba edizgokaslan 5 yıl önce
    • @edizgokaslan windows 10 üzerinden anlatmıştım.. başka çözüm yolları arayalım bulursam bişeyler eklerim yoruma. ybaskin34 5 yıl önce
    • @ybaskin34 araştırmanız ve uğraşınız için çok teşekür ederim hocam edizgokaslan 5 yıl önce
    • @edizgokaslan yoruma edit 3 ekliyorum bide onu dene. ybaskin34 5 yıl önce

    Şunları sırası ile yapmanı öneririm:

    1. Windows ve R tuşlarına bas. Ekrana gelen çalıştır penceresine cmd yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Komut istemi penceresinde şu komutu kullan: ipconfig /flushdns  yaz ve enter tuşuna bas. Şöyle bir yazı gelecek: Successfully flushed the DNS Resolver Cache.
    3. Tarayıcında daha sonra Chrome tarayıcısında CTRL + SHIFT + DEL tuşlarına atnı anda bas. Tarama verilerini temizle penceresi gelecek.
    4. Zaman Aralığı: Tüm zamanlar yap. Daha sonra seçim ekranında şifreler... ve Form otomatik ....  olan seçeneklerin işaretini kaldır.
    5. Tüm verileri temizle.

    Şimdi NetFlix e girmeyi dene.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • hocam teşekür ederim yardımın için ama sonuç aynı işe yaramadı edizgokaslan 5 yıl önce

    Şu programı indirip aşağıda anlatıklarımı dener misin?: NetAdapter Repair All In One indir

    netadapter

    Programda yukarıdaki seçenekleri seç. Daha sonra Run All sected yap.  Bilgiayarı yeniden başlat. Sorun devam ediyorsa Advanced Repair seçeneğini seç. Bilgisayarını yeniden başlat.

    Bu uygulama Windows ve tarayıcılarına ait bazı değerleri varsayılan haline getirecektir.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • hocam teşekür ederim sorunumu sayenizde çözdüm :) edizgokaslan 5 yıl önce