Bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor. Daha fazla bilgi için dokunun.

WhatsApp'ta biriyle mesajlaşırken mesaj bölümünde şöyle bir yazı var:

Bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor. Daha fazla bilgi için dokunun.

Bu yazı ne anlama geliyor?

bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu yazı, mesajlaştığınız kişinin WhatsApp'ı işletme hesabıya kullandığını gösterir. Eğer karşıdaki kişi WhatsApp Business uygulaması ile WhatsApp'ı kullanıyorsa yani işletme hesabına sahipse o sohbet ekranında bu bildiriyi görürsünüz.

    "Bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor" uyarısını neden görüyorum?

    WhatsApp kişisel hesap ve işletme hesabı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kişisel hesap her zaman kullandığımız standart WhatsApp ile, işletme hesabı ise bunun için özel geliştirilen WhatsApp Business ile kullanılıyor. Eğer sizin bir şirketiniz varsa ve müşterilerinizle daha kolay iletişim kurmak istiyorsanız, WhatsApp Business uygulamasını indirip şirketinizin bilgileriyle kendinize profil oluşturabiliyorsunuz.

    WhatsApp, kişisel hesaplar ile işletme hesaplarını ayırt edebilmek için o mesajlaşma ekranında "bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor" diye bir bildiri gösteriyor, ki siz o numaranın işletme hesabı olduğunu anlayasınız.

    "Bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor." yazısının olayı bu kadar basit.

    omercik omercik (9418)