Bu Tarz Wallpaper Nasıl Yapabilirim Bilgisayar Üzerinden ?

Bu tarz görüntüler nasıl yapabilirim bilgisayar üzerinden ?

Ayrıca görüntüyü oluşturduktan sonra renklendirme vs. nasıl yapabilirim ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    yardımcı olabilecek yok mu ?

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    6 yıl önce cevaplandı

      Yolladığınız resim biraz ev dizaynına benziyor. Yapmak istediğiniz şey tam olarak nedir? Bilgisayar için duvar kağıdı yapmak mı istiyorsunuz sadece, yoksa ev dizaynı gibi bir şeyler mi? Detay verin bununla alakalı

      Sweet Home 3D adlı program var, işinize yarar mı bilmem ama yolladığınız resim bununla alakalı gibi biraz.

      Sweet Home 3D: http://www.sweethome3d.com/

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @farurhenho yapmak istediğim şöyle bişey. Masaüstü wallpaper için kullanacam.. Yani görüntüde raflar varya oraya görünüm amaçlı simgeleri yerleştirecem. Buna benzer şeyler yapmak istiyorum .. Nasıl olabilir ? ybaskin34 6 yıl önce
      • @ybaskin34 öyle değilde, bu resimleri kaydedip masaüstü arkaplan fotoğrafı yap. Sonra Masaüstünde iken Sağ Tık > Görünüm > Simgeleri kılavuz hizasına sırala 'nın tikini kaldırıp uygulamaların ikonlarını raflara yerleştirebilirsin :) Yapmak İstediğin bu ise bir dene bakalım :) toprak34 6 yıl önce
      • Yani bunu Photoshop ile yapabilirsin gibime geliyor benim anca.. Çünkü istediğin düzenlemeyi en ince ayrıntısına kadar yapabileceğimiz bir Photoshop biliyorum @ybaskin34 omercik 6 yıl önce
      • @ farurhenho yani şöyle izah edeyim , şimdi bu tarz tasarım yapıp masaüstü arka plan olarak ayarlayacam simgeleri rafa yerleştrime gibi şeyler yapacam . burada yapacağım tasarım kendim belirlemek istiyorum fakat tasarımı ne şekilde ne ile yapacağım konusunda acemiyim :D ybaskin34 6 yıl önce
      • Bunu dediğim gibi en iyi Photoshop ile yapabilirsin @ybaskin34 omercik 6 yıl önce
      • @farurhenho tamam teşekkürler. :) ybaskin34 6 yıl önce

      Yolladığın resimler 3d resimler. Bunları yapabilmen için 3d destekli tasarım programı kullanman lazım. 3d studio Max, Autocad, Rhino3D gibi programlar işini görür. Fakat bu programlar profesyonel programlardır. Kullanması senin için zor olabilir.

      @farurhenho bahsetmiş Photoshop gibi programlar ile de yapabilirsin. Ama buradan sana "Şunu sürükle bırak bunu tıkla" şeklinde anlatılabilecek işlemler değil. Ciddi oranda bu tür programları bilmen gerekir. Sorduğun soru "resimdeki gibi program nasıl yazılır" gibi bir soru. Yani programlama bilmeden birinin tarifi ile o programı yazamayacağın gibi, tasarım ve yukarıdaki benzer programları kullanmayı bilmiyorsan bahsettiğin gibi bir örneği yapamazsın.

      Maalesef bu tür tasarımlar yapabileceğin çok basit uygulamalar yok. Sweet Home 3D en basiti gibi görünüyor.

      hakan hakan (15424)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @hakan bu tarz tasarım için ideal program hangisi peki ? ( bu tarz tasarım yapıp simgeleri sanki raftaymış gibi gösterecem. fakat tasarımı değiştirmek isterim. ybaskin34 6 yıl önce