Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası

Bir uygulamayı çalıştırmaya çalıştığımda Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası alıyorum ne yapmalıyım?

utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu hatanın genel sebebi sahip olduğunuz işletim sistemi ile çalıştırdığınız program arasında bit uyuşmazlığı sonucu oluşur.

    Örneğin Windows 8 64 bit bir işletim sistemine sahipseniz, çalıştırmaya çalıştığınız programın 64 bit versiyonunu indirmeniz gerekir veya 64 bit işletim sistemlerine destek vermemektedir. Destek vermemesi durumunda çalıştırmak için 32 bit bir işletim sistemi yükleyebilirsiniz veya Oracle VirtualBox üzerinden sanal bir 32 bit işletim sistemi kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

    Eğer Windows 8 32 bit bir işletim sistemine sahipseniz, çalıştırmaya çalıştığınız program 64 bit uyumludur ve hata ile karşılaşırsanız. Bu durumda programın 32 versiyonu varsa onu indiriniz. Eğer 32 versiyonu yoksa 64 bit bir işletim sistemi yükleyiniz.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      bu salak makine ilk yüklemede bunun x64 yada x32 olup olmadını bilmiyor mu? uyumsuz olsa hiç açmaz. açıyor kullanıyorum, bir saat sonra bu hatayı veriyor.  bu hatanın kaynağı windows deffender

      hsyn1204 hsyn1204 (1)