Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor

Windows Defender ayarlarına girmek istediğimde bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor hatası alıyorum. Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Defender ayarlarına girmek istediğinizde Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor hatası alıyorsanız bu Windows Defender'ın artık devrede olmadığını belirtir.

    Bir başka program Windows Defender'i devreden çıkarttı anlamına gelir. Eğer bilgisayarısınızda aşağıdaki antivirüslerden biri yüklüyse sorun bundan kaynaklanıyor demektir:

    • Avast
    • AVG
    • Malwarebytes
    • Kaspersky
    • Eset Nod 32
    • McAfee
    • Panda
    • Norton
    • Comodo
    • Vipre

    Eğer yukarıdaki antivirüslerden biri yüklüyse (veya listede olmayan başka bir antivirüs programı) o zaman Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor hatası alırsınız.

    Zaten Windows Defender ayarları devrede değil demektir. Windows Defender ayarlarına ulaşmak için antivirüs programını kaldırmalısınız. Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor hatasının çözümü için antivirüs programını kaldırın.

    Eğer antivirüs yüklü değilse ve Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor hatası alıyorsanız o zaman şu işlemi yapın:

    Sorun büyük ihtimalle yüklediğiniz bir antivirüs programını kaldırdıktan sonra ortaya çıkmıştır. Bu durumda hangi antivirüs programını kaldırdıysanız o programa ait uninstall yazılımını bulmanız gerekiyor. Aşağıda bir kaç programa ait kaldırma aracı mevcut. Eğer siz farklı antivirüs kullanıyorsanız bildirirseniz listeye eklerim:

    hakan hakan (15409)