Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var

Google Chrome ile Facebook, Gmail, Youtube gibi sitelere girmek istediğimde Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorum ve giremiyorum.

Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatasının sebebi ve çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatasının sebebi ve çözümü:

    Bu hata ile karşılaşan normal bir internet kullanıcısı veya bir uygulama geliştirici olabilir. Siz hangi tarafsanız onu okuyabilirsiniz.

    1. Eğer normal bir internet kullanıcısı iseniz ve bazı sitelerde Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorsanız:

    Facebook, Gmail, Youtube, Google gibi veya başka sitelere girerken Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorsanız bu hatanın anlamı şudur. Girmiş olduğunuz web sitesi sizi tekrardan bulunduğunuz siteye yönlendiriyor ve bu da bir kısır, sonsuz döngüye yol açıyor demektir.

    Örnegin siz Gmail'e girmek istediğinizde adres satırında Gmail yazıp ente'a bastığınızda Gmail içinde bulunan bazı kodlar sizi tekrardan Gmail adresine yönlendiriyor demektir.  Peki böyle bir durum neden olur?

    Böyle bir sonsuz döngüye sebep olan girmiş olduğunuz sitedeki kodlardır (Muhtemelen kullanıcı taraflı, javascript kodlar). Eğer girdiğiniz site bir şekilde sizin sistem saatinizi, tarihinizi kullanan kodlar barındırıyor ve bu bilgiler hatalı ise böyle bir durum ortaya çıkabilir.

    Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorsanız şunları deneyin:

    • Varsa VPN, Proxy yazılımını varsa devreden çıkartın.
    • Sistem tarih ve saatinizi kontrol edin.
    • Tarayıcı verilerini temizleyin.

    Ayrıca tarayıcını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?
    Firefox nasıl sıfırlanır?
    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası aslında tamamen girmiş olduğunuz sitedeki kodlardan veya kullandığınız proxy, vpn yazılımlarından kaynaklanabilir.

    Örnek vermek gerekirse, kullanıcı tarafında çalışan bir javascript dosyası bu hataya yol açabilir.

    Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatasını başka bir sitede, Youtube, Facebook, Gmail,  gibi büyük siteler haricinde bir sitede alıyorsanız, ste yöneticisi yanlış bir yönlendirme yapmış olabilir bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem yok.

    2. Eğer bir web geliştiriciyseniz ve kendi web sitenizde Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorsanız:

    Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatasının sebebi yapmış olduğunuz yanlış bir yönlendirmedir. Örneğin bir asp.net geliştirici iseniz sayfa içinde kullandığınız  yanlış bir

    Response.Redirect

    ifadesi buna sebep olabilir. Yine IIS üzerinde yaptığınız yanlış bir yönlendirme sonsuz döngüye yol açıyor demektir.

    Her iki durumda da bu hatayı düzeltmek için ya kodları ya da IIS yönlendirmesini düzeltmelisiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bu sorun ttnet kullandığım işyerimde oluşmasına rağmen evde dsmartnet kullandığım hatta meydana gelmemekte farkettim ki sürekli browserlar ttnet pratik çözüme yönlendirmeye çalışmakta bir kaç gündür ve birçok ttnet kullanan kişinin ortak sorunu olmaya başladı yukarıdaki açıkladığınız işlemleri yapsak bile yonlendirme prtaik çözüme geçtikten sonra tekrar dan temizleme yapmak gerkeiyor ki kısa süreli bir çözüm google dan arama yapıp linklere tıkladığımda ise hiçbir sorun ile karşılaşmıyorum ama google' a girmeye çalışırken bu hatayı alanlar ne yapar bilemiyorum yani bu sorun son zamanda tamamen ttnet kaynaklı olduğuna inandığım bir sorun

      fucak fucak (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Bilgilendirme için teşekkürler. Bu hata ile pek çok sebepten dolayı karşılaşabiliyorsunuz. Ben en çok karşılaşılan nedenleri ve buna bağlı çözümleri yazdım. cemkara 9 yıl önce

      Merhaba Ben twitterda yeni hesap açıp doğrulama yaptım ancak şuan herhangi bir arayıcıyla girdiğimde sonuç hep aynı ''çok fazla yönlendirme var açılamıyor'' hesaba bir türlü giriş yapamıyorum.Mobilde app üzerinden girince de sürekli mobil doğrulama kodunun olduğu sayfa açılıp kapanıyor bir türlü müdahil olamıyorum hesaba herhangi bir etki yapamıyorum.Twitter ile mailleştim açıkçası onlar da yardımcı olamadı.Bu hesabı kapatmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

      xxxmmkxxx xxxmmkxxx (1)