"Bu Windows Defender bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var" hatası nasıl çözülür?

Ayarlardan Windows güvenliğine tıklayıp girebiliyorum fakat virüs tehdit koruması gibi olan şeylere tıkladığımda "bu Windows Defender bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var" diyor.

bugristyk bugristyk (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Defender'in bazı dosyaları silinmiş. Bunun bir zararlı yazılım tarafından yapılıp yapılmadığını öprenmek için Malwarebytes programını indirin ve deneme sürümü ile internet kapalıyken tam tarama yapın. Tehdit bulursa silin. Ardından Windows arama çubuğuna CMD yazın ve karşınıza çıkan programı yönetici olarak çalıştırın. Siyah yeni bir pencere açılacaktır. Buraya "sfc /scannow" yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlem Windows Defender hatalı dosyalarını onarmaya yarar.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)