Bu Windows Kopyası Orjinal Değil Hatası

Merhaba,

Windows 7 kurulu laptop bilgisayarım bu sabah "Bu windows kopyası orjinal değil" şeklinde uyarı vermeye başladı. Windows 7 işletim sistemim orjinal. Bilgiyarı aldığımda yüklü geldi. Bilgisayarımın alt bölümünde Orjinal ürün anahtarını görebiliyorum. Windows 7 yapı 7601 bu windows kopyası orjinal değil hatası bilgisayarıma zarar verir mi?

Sorundan sonra Microsoft destek hattına telefon açtım. Telefona çıkan yetkili bilgisayara yeniden Windows 7 kurarark sorunu halledebileceğimi söyledi. Fakat pek çok program yüklü ve bir sürü dosyam var. Bilgisayarı formatlamam demek en az bir iki gün zaman kaybı anlamına geliyor.

Uzun süredir güncelleme yapmadığım için dün akşam güncellemeleri yaptım ve sorun bundan sonra başladı tam mesaj şu şekilde "Windows 7 yapı 7600 bu windows kopyası orjinal değil".

Bilgisayarı formatlamadan "Windows 7 yapı 7600 bu windows kopyası orjinal değil" hatasından kurtulma şansım var mı?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Pek çok Windows 7 kullanıcısı Windows Activation Technologies (WAT KB971033) güncellemesinden sonra benzer hatayı rapor ettiler. Sanırım bu bir bug. Yine aynı şekilde Service Pack 1 güncellemesinden sonra Windows 7 yapı 7601 bu windows kopyası orjinal değil hatası alan windows 7 kullanıcılarının sayısı oldukça fazla.

    Çözüm olarak Denetim Masasından  Programlar ve özelliklere girin. Sağ taraftan Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle  tıklayın.  KB971033 güncellemesini bulun ve kaldırın.

    En azından bilgisayarınızı formatlayana kadar Windows 7 yapı 7600 bu windows kopyası orjinal hatasından kurtulmuş olursunuz.

    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

      walla kardes sırf tsk ıcın uyelık actım. Allah senden razı olsun. Şığ dıye ıs cozuldu. mılyon sıteye baktım belkı. program vs kurdum. sımdı onun bır zararı olmasa barı. restart bıle sormadan ıslem tamam. orjınal artık. ayrıcada update ı de kapattım. bı faydasını gormuyom zaten. orjınal samsung pc ıcınde orjınal wındows 7 kullanıyom. orjınal servıs yuklemesını kurulumunu yaptım. orjınal sıtesınden ındırıyom guncellemeyı. ve sonuc. gel bır anla yanı. neyse tsk ler

      endmuhh endmuhh (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Arkadaşlar yanlış birşey söylüyorsam şimdiden özür dilerim ama internetten araştırdım

        RemoveWAT zararlı bir programmış

        RemoveWAT ve ona benzerChewWGA araçları Windows 7 kullanıcılarının Windows Genuine Advantage kayıt prosedürünü atlatmasını sağlıyor. İki hack de ürün aktivasyonunu OEM anahtarlara gerek kalmadan hallediyor. İlk çıkan hackler,Windows 7'nin çıkışından önce yayınlanan OEM anahtarlardan yararlanıyordu.

        Bu güncel gelişme ışığında bir açıklama yapan güvenlik firması Sunbelt Software, kullanıcıları bekleyen tehlikeye karşı uyarıyor: "Aktivasyon crack'i kılığında trojenler internette cirit atacak."

        RemoveWAT ve Chew-WGA ile birlikte aktivasyon şifresini ve yasal yazılımın diğer korumalarını aşan uygulamalar, anti-virüs yazılımları tarafından zararlı olarak algılanabiliyor. Esas tehlike bu noktada başlıyor...

        demosjf demosjf (1)
        8 yıl önce cevaplandı

           KB971033 bu kodda bir güncelleme Yüklü güncellemeler kısmında görünmüyor.

          aymer2 aymer2 (1)
          7 yıl önce cevaplandı

            Belirttiğiniz koddaki güncelleme görünmüyor bende de acil yardım.

            mthn14 mthn14 (1)