Bu zamanlanmış görev ile ilgili bir sorun var mı?

Bir kaç dakika önce Windows 10 bilgisayarımı açtığım zaman Firefox, otomatik olarak birkaç tane istenmeyen web sitesi açmıştı. Görev zamanlayıcıya girip baktığımda Kaspersky ve NVidia dışında hiçbir programın orada olmadığını gördüm, biraz şüpheli yaklaştım ve Görev Zamanlayıcı Kitaplığını açıp Mozilla klasörüne göz attım. Eylemler sekmesinde çıkan şey ise şu;

Bu görevde herhangi bir sıkıntı var mı? Varsa çözümü nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

psycpus psycpus (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ADWCleaner ile tarama yap. Ayriyetten MalwareBytes ile de.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • MalwareBytes, Kaspersky ile çakışan bir uygulama olarak biliyorum. Kaspersky herhangi bir şey bulmadı. ADWCleaner ile arama yaptığımda da Lenovo Vantage hizmetini PUP olarak görüyor ancak bunun PUP ile herhangi bir alakası yok. (Düzeltiyorum, Lenovo Vantage hizmeti değil, Lenovo IM Controller.) psycpus 3 yıl önce
    • Malwarebytes kaspersky ile çakışmıyor, birbirini tamamlıyorlar hydra 3 yıl önce

    Bilgisayarını Gridinsoft ile tara ve gridinsoft ile tarayıcı ayarlarını sıfırla.

    GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5168)