Buluttaki ortak kullanılan dosyanın açık olup olmadığını nasıl anlarım?

Bir fabrika, ortak kullanılması gereken bir Excel dosyası, bu sebep ile oluşturulmuş bir DropBox bulut tabanımız var. 4-5 tane birim bu dosyayı gün içerisinde güncelliyor. Birimler aynı anda dosyayı güncellemeye çalıştığı zaman ya diğer birimler için kopya dosya oluşturuyor ya da bir birimin değişikliklerini kabul edip diğerlerini kabul etmiyor. Bu durumda Excel dosyasının şuan kullanılıyor olup olmadığını anlayabileceğim bir yer var mı? Eğer kullanılmadığını anlarsam ona göre açıp güncellerim ya da bekleyeceğim..

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dropbox Bussines planı kullanıyorsanız böyle bir özellik var: https://www.dropbox.com/business/

    Dropbox badge özelliği sayesinde, Microsoft Word, Exdel ve Poerpoingt dosyalarını kim düzenliyor, kim görüntülüyor görebiliyorsunuz.

    Fakat Excel aslında bu iş için uygun bir ortam değil.  Küçük bir online uygulama yazdırsanız çok daha rahat edersiniz.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin hocam çok güzel bilgiler teşekkür ederim. Ancak kurumsal olmayan şirketlerde bu gibi durumlarda idare maalesef para harcamıyor, külfet gibi görüyor sende bilirsin. Bu durum benim gibi i yapmaya çalışan mühendislere "elde ki kaynak ile başar" durumunu yaşatıyor. Arayışım aslında bu yüzden. aserifkuzu 6 yıl önce
    • içimi de döktüm ayak üstü :) aserifkuzu 6 yıl önce
    • seni çok iyi anlıyorum @aserifkuzu :) alattin 6 yıl önce