Bütün dosyalarım nppp uzantısı oldu.

Merhaba bilgisayarımdaki bütün doyalarım nppp uzantılı oldu açamıyorum konuyu biraz araştırdım fakat çok fazla içerik yok bu konuda çözüm varmıdır açılmayan dosyaları tekrar eski haline getirebileceğimiz bir yöntem varsa konu hakkında bilgilendirmenizi rica ederim.

spoyler spoyler (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bugün inceledim ve yapabileceğin her şeyi burada yazdım =>  nppp fidye virüsü nedir? çözümü var mı?

    Paylaşımımı dikkatli okursan tüm sorularına cevap vereceğini düşünüyorum. nppp uzantısı Stop Djvu fidye virüsünün son uzantısı. Bir kaç gün önce görülmeye başladı.  Şuan için Online key ve Offline key için de çözüm yolu yok.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

      @alattin 'in de dediği gibi daha yeni yeni yayılmaya başladı bu fidye virüsü ve henüz bir çözümü bulunmamaktadır en az 1 ay içerisinde çözümünü bulurlar yani şifresini kırarlar en fazla da 3-5 ay içerisinde şifresi kırarlar.

      NOT: Bizim bildiğimiz kadar kolay değil o fidye virüslerinin şifrelerini kırmaları.

      darkcrak darkcrak (5168)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Bu iş öyle olmuyor. Süre vermek imkansız. Hatta çözüm bulunmama ihtimali daha yüksek şuan. alattin 4 yıl önce