Bütün internet tarayıcılarında reklam ve farklı arama motorları çıkıyor.

PC'mde galiba virüs var ne yapıp ettiysem bunlardan kurtulamadım Google Chorme kullanıyorum ve tıkladığımda İstartsurf diye bi arama motoruna atıyor. Chormenin uzantılarında falan bunu göremedim ve bilgisayarda bilmediğim programları hep sildim. Ayrıyetten bazı sayfalara girdiğimde reklamlar doluyor ve üstten farklı bir arama motoru çıkıyor www.yac.com.mx den arama yapıyor. Seach project diye bir arama motoruda var bunuda bi türlü pc'mden silemedim lütfen yardım edermisiniz?

siriusblack611 siriusblack611 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    • Hakanın çözüm yolu tavsiyesine alternatif olsun (Oraya yazamadığım için buraya yazmak durumunda kalıyorum) Alternatif çözüm yolu olsun: Önce MalwareBytes ve Adwcleaner taraması ve temizliği yapılır. Sonra "Google Chrome'u özelleştirin" düğmesinden ayarlar a girilerek buradaki ara bölümünde sadece google arama motoru bırakılır (veya web adresi girilerek işlenir), diğer tüm arama motorları oradan kaldırılır. Bu çözüm olmazsa en alttaki "Gelişmiş ayarları göster" bölümüne girilir ve oradan -yine en alttan- tarayıcı ayarları sıfırlanır. Yine çözüm olmazsa Chrome sistemden tamamen kaldırılır. Adwanced System Care ( http://www.gezginler.net/indir/advanced-systemcare-free.html ) veya benzeri sistem temizlik ve optimize programıyla sistemde güzel bir temizlik yapıldıktan sonra Chrome yeniden kurulur. Demokrasilerde çare tükenmez :-) temmuz 9 yıl önce

    iStartSurf kaldırma bu linkte anlatılanları yaparsanız hem istenmeyen yazılımlardan hem tarayıcı korsanlarından kurtulursunuz.

    Adım adım linkte anlatılanları yapın. Kesin çözümdür.

    hakan hakan (15424)