By Similar Products reklamları nasıl kaldırılır?

0

By Similar Products nedir? By Similar Products reklamları nasıl kaldırılır?

By Similar Products bir tür adware yani reklam yazılımıdır. By Similar Products bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde By Similar Products ve Similar Products yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

By Similar Products kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4205)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  By Similar Products Ads nedir?

  By Similar Products Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar By Similar Products Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar By Similar Products Ads reklamlarını tıkladıklarında By Similar Products reklam yazılımı para kazanır.

  By Similar Products bilgisayarıma nasıl yüklendi?

  By Similar Products reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir. 

  İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında By Similar Products Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler. 

  Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten By Similar Products Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

  Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

  Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

  By Similar Products virüs mü?

  By Similar Products teknik olarak virüs değildir. By Similar Products , virüs özelliklerine sahip değildir. By Similar Products ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. By Similar Products virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. By Similar Products virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından By Similar Products virüs olarak adlandırılsa da By Similar Products virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

  By Similar Products kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. By Similar Products kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

  By Similar Products ads kaldırma, By Similar Products ’ten kurtulma adımları

  By Similar Products ads veya By Similar Products olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

  By Similar Products kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

  By Similar Products kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

   

  By Similar Products  kaldırma

  By Similar Products   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. By Similar Products kaldırmak  için şu yolu izleyin:

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Açılan listeden By Similar Products  bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede By Similar Products  yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

  By Similar Products nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

  By Similar Products kaldırma

  1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
  3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
  4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
  5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

  Yukarıdaki işlemlerden sonra By Similar Products kaldırma ve By Similar Products kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan By Similar Products silme işleminden sonra By Similar Products ads’den kurtulmuş olacaksınız.

  cemkara cemkara (4205)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol