C# belirli bir karakterden sonrasını seçme

Herkese merhaba bir sorunum var ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi elimde bir dizin yolu var. Örneğin; C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\GTA San Andreas\gta_sa.exe

Benim sondan .'dan değil birinci değil, ikinci \'tan sonrasını almam gerekiyor.

Çıktının şöyle olması gerekiyor yani; GTA San Andreas\gta_sa.exe

Fakat şunu söylemeliyim ki, durumları otomatik olarak işleyeceği için sadece Slash ile işlem yapabilirim.

Denediğim algoritmalar işime yaramadı ve çözemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Anonim12 Anonim12 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Regext veya substring, indexof ile çok daha kısa yazılabilir. Bu şekilde yazmak kolayıma geldi

     string FormatText(string text)
            {

                string[] split = text.Split('\\');
                StringBuilder returnValue = new StringBuilder();
                for (int i = 3; i < split.Count(); i++)
                {

                    returnValue.Append(split[i]);
                      if  (i < split.Count()-1)
                          returnValue.Append("\\");
                }
                return returnValue.ToString();
            }

    alattin alattin (16984)