c# bir klasorden diger klasore pdf leri aktarirken pdf isimini degistirmek

c# da bir klasorden sectigimiz pdf leri sectigimiz diger klasore pdf isimlerini degistirerek (pdf ismi: sqldeki bir tablonun icinde bulunan alan adlarinin birlesmesiyle olusacak ) degistirerek nasil yazabilirm.

laboustasarim laboustasarim (693)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir yanlış anlama yoksa, yapmak istediğiniz dosya kopyalamak sanırım.

    Bunun için C# içerisindeki File sınıfını kullanabilirsiniz

    using System;
    using System.IO;

    class Program
    {
        static void Main()
        {
    	// Copy metodu ile farklı ad ile kopyalama
    	File.Copy("uzmanim.pdf", "yeniAd.pdf");

        }

    Dosyanın pdf olmasının bir önemi yok. Yukarıaki gibi C# ile dosya kopyalama ve farklı adla kaydetme yapabilirsiniz.

    ergin ergin (2539)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhaba

      Bilgi için teşekkürler. Bu şekilde yaptığım zaman isim değiştirerek kopyalayabiliyorum fakat ben bu ismi sqldeki tablonun alanlarından alsın istiyorum onu nasıl yapabilirim ? Yardımcı olabilir misiniz

      laboustasarim laboustasarim (693)
      9 yıl önce cevaplandı

      • SQL deki alan derken SQL den mi alacaksınız veriyi yoksa kolonun adını mı kast ediyorsunuz? ergin 9 yıl önce
      • Merhaba Örneğin; okul numarası ile eşleşen tablodaki öğrencinin adını , soyadını , bölümünü alıp pdf in ismi yapsın onuda kopyalamasını istiyorum. laboustasarim 9 yıl önce