C# buton ile indirme yapımı

Merhaba,

Benim yapmak istediğim şey şöyle olacak, yukarıda bir resim olacak picturebox'ta, sonra aşağıda da bir indir butonu olacak bu indir butonuna tıkladığımız anda resmin orjinal çözünürlüğü ve orjinal kalitesi ile inecek. Bunu nasıl yapabilirim?

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

  • Bir web sitesinden mi indirilecek, resim lokalde mi olacak? alattin 5 yıl önce
  • @alattin lokalde, yani picturebox'dakini bilgisayar indirecek toprak34 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Çok basitçe şu şekilde yapabilirsin:

using System;
using System.Drawing.Imaging;
using System.Windows.Forms;
namespace ImageDownload
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

        private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            SaveFileDialog dialog = new SaveFileDialog();
            if (dialog.ShowDialog() == DialogResult.OK)
            {

                pictureBox1.Image.Save(dialog.FileName,ImageFormat.Jpeg);
                MessageBox.Show("Dosya Kaydedildi");
            }

Basit bir form üzerinde bir picturebox (image özelliği ayarlanmış) bir de buton olan bir Windows form tasarımı var.

alattin alattin (16999)