C# comboBox a sql den veri çekme

C# ta Sql deki bir veriyi comboBox ta nasıl gösterebilrim ?

şimdiden teşekkürler

cuneyt cuneyt (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    string baglanti = "Server=ServerAdresi,;Database=DataBase_Adi;Trusted_Connection=True;";
    SqlCommand cmd = new SqlCommand("select Kolon_Adi from Tablo_Adi", baglanti);
    SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
    while (dr.Read())
    {
       comboBox1.Items.Add(dr["Kolon_Adi"]);
    }

    şeklinde veri bağlaması yapabilirsiniz.

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

      bu şekilde çalışıyor ancak üzerine tıklayınca hata veriyo ExecuteReader();

      hata veriyor. kısmında

      cuneyt cuneyt (1)
      10 yıl önce cevaplandı

      • kodları tam olarak nereye yazıyorsunuz? ayrıca ne hatası alıyorsunuz tam olarak yazabilirmisiniz? ergin 10 yıl önce

      void verileriGetir(){
      DataTable table = new DataTable();
      using(SqlConnection sqlConn = new SqlConnection("connString")) //baglanti cumleniz
      {
         using(SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(@"SELECT Id, Name FROM Person", sqlConn))
             da.Fill(table);
      }
      comboBox1.DataSource = new BindingSource(table, null);
      comboBox1.DisplayMember = "Name"; //kolon adi görüntülenecek
      comboBox1.ValueMember = "Id"; //arkaplanda saklanacak veri
      }

      alattin alattin (16999)
      10 yıl önce cevaplandı

        SqlDataAdapter verial=new SqlDataAdapter("Select sutun from tablo",con);
        DataSet dset=new DataSet();
        verial.Fill(dset);
        foreach(DataRow dr in dset.Tables[0].Rows)
        {
        ComboBox1.Items.Add(dr["sutun"].ToString());
        }

        enoua enoua (108)
        9 yıl önce cevaplandı

        • klasik basit yöntem ile bir problem yaşamaman lazım enoua 9 yıl önce