C# Console kullanarak cmd komutu çalıştırma

Merhaba ;

WinDump -i \\Device\\NPF_{CCAE84F3-9D68-4C25-9FBC-6EBE12BB1EC9} -vv -X -v udp

komutunu çalıştırmak isitiyorum fakat kodum ipconfig gibi bir komutu çalıştırırken cmd komutunu çalıştırmıyor ve ekrana text olarak basıyor. Komutu çalıştırabilmek için ne yapmalıyım?

morthan morthan (12)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer Console uygulamasında pencere kapanmasın istiyorsanız, komut istemi ifadeci CMD.EXE'yi /K parametresi ile çalıştırın.

    using System;
    using System.Collections.Generic;
    using System.Diagnostics;
    using System.Linq;
    using System.Text;
    using System.Threading.Tasks;

    namespace ConsoleApplication1
    {
        class Program
        {
            static void Main(string[] args)
            {
                Process process = new Process();
                process.StartInfo.FileName = "cmd.exe";
                process.StartInfo.Arguments = "/K dir ";
                process.StartInfo.WindowStyle = ProcessWindowStyle.Maximized;
                process.Start();
                process.WaitForExit();
            }

    Burada dir komutu yerine kendi komutunuzu yerleştirin. /K parametresi /C 'den farklı olarak işlemden sonra pencereyi kapatmaz. /C kullanırrsanız komutunuz uygulanır.

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. morthan 8 yıl önce

    Şunu dener misiniz?

    System.Diagnostics.Process process = new System.Diagnostics.Process();
    System.Diagnostics.ProcessStartInfo startInfo = new System.Diagnostics.ProcessStartInfo();
    startInfo.WindowStyle = System.Diagnostics.ProcessWindowStyle.Hidden;
    startInfo.FileName = "cmd.exe";
    startInfo.Arguments = "/C WinDump -i \\Device\\NPF_{CCAE84F3-9D68-4C25-9FBC-6EBE12BB1EC9} -vv -X -v udp";
    process.StartInfo = startInfo;
    process.Start();

     cmd.exe'nin /C parametresi ile komut isteminden komutlaru yollayabilirsiniz.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Kodumda /C ile çalışmakta ayrıca maalesef verdiğiniz kod çalışmadı morthan 8 yıl önce