C, D ve sistem ayrıldı. Sistem ayrıldı nasıl silinir

Bilgisayarıma girince C var D var Birde Sistem Ayrıldı (J) var. Bu Sistem Ayrıldı silinemiyor içinde 44 MB veri var diyor ama gözükmüyor. nedir nasıl silinir?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İçinde veri varsa (gizli dosyalar görülmez) silmemelisin ve zaten normalde silemezsin. Disk yönetiminden sürücü harfini kaldırırsan Bilgisayarım'da görülmez.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Aynen gözükmüyor şuanda. sağol temmuz aserifkuzu 7 yıl önce
    • Önemli değil, geçmiş olsun. temmuz 7 yıl önce

    Bende biraz ek bilgi vereyim:

    Sistem için ayrılan alan iki önemli iş için kullanılır.

    Açılış yöneticisi ve Açılış konfigürasyon verisi: Bilgisayar açıldığında
    Windows açılış yöneticisi devreye girer açılış verisini bu ayrılan alan üzerinden okur.

    Bitlocker sürücü şifreleme için başlanıç dosyaları:  Eğer diskini şifrelerden sistem için ayrılan bölümde gerekli dosyalar saklanır.

    Bu sebepten sistem için ayrılan alan silinmemeli veya silme girişiminde bulunulmamalıdır.

    murat murat (12492)