C#'da ana dizini nasıl gösterebilirim?

Arkadaşlar merhaba,

Soru-1)Html'de oluyorduya hani aynı klasördekilerini dizinini çağırıken "C:\Programfiles\....\images"gibi uzatmak yerine ".\\iamges" gibi yaparak kısaltıyorduk ve heryerden ulaşabilmemizi sağlıyorduk. Bunu c#'da nasıl yapabilirm?

Soru-2)metin belgesinden texbox'A veri .ekmeye çalışıyorum çekebiliyiorumda ama istediğim şekilde çekemiyorum çünkü hepsi yan yana geliyo ve çok saçma duruyor. Ben toxbox'a yazdığm şekilde kaydediyorum ama çekerken aynı kaydettiğim gibi değilde yanyana yazılıyo ve buda çok saçma oluyorç Nasıl halledebilrim? Sadece 1 adet texbox'dan yapmaya çalışyorum

notify notify (538)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Application.StartupPath

    Bu metod uygulamanın olduğu klasörün yolunu sana verir.

    Örneğin Debug klasöründeki bir text dosyasına path vermek istiyorsan aşağıdaki şekilde ulaşabilirsin.

     string DosyaYolu = Application.StartupPath + "\\deneme.txt";

    Metinleri formatlı bir şekilde görüntülemek için RichTextBox kullanabilirsin. Toolbox üzerindeki Rich TextBox ile metinlerdeki formatı koyuyabilirsin.

    alattin alattin (16984)